Rezultate te kerkimit per termin: +Vota

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.380Z

Për pesë vota

Opozita dhe disa nga partitë aleate të PD-së të cilat kanë shprehur qëndrimin e tyre pro dekreteve mund të bëjnë që shifra e votave pro dekreteve ti afrohet numrit magjik 71. Fati i dekreteve duket se varet nga deputetët në PD që njihet si mbështetësit e Topit Dekr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.917Z

Basha, 82 vota para Ramës

Lulzim Basha rrit në 82 vota avantazhin me rivalin e tij, Edi Rama, kur ka përfunduar numërimi i votave të hedhura në kutitë e gabuara në pesë njësi bashkiake, nga 11 që janë gjithsej.Në ditën e tretë të zbatimit të vendimit të Kolegjit, tetë grupet e ngritura në KQZ kanë hapur 3

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.220Z

S.O.S. vota

Nga Artan Xh. Duka Me vendimin e 8 Qershorit të Kolegjit Zgjedhor, gjasat për normalitet demokratik u zbehën më shumë. Tullat kryesore të murit demokratik prona legale dhe vota e lirë, të vëna shtrëmbër sa më ska, e bëjnë ngrehinën pseudodemokratike që lartësohet me nxitim, ndërti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.754Z

Veliaj drejt fitores me mbi 43 mijë vota. Bojaxhi merr 15990 vota

Kanë mbetur edhe 3 kutitë e fundit për tu numëruar në Tiranë, por Erion Veliaj është konfirmuar si fituesi i ri i bashkisë së Tiranës. Ish-ministri i Mirëqenies Siociale dhe Rinisë, tashmë kryetar i bashkisë së Tiranës ka siguruar 159 542 vota ose 53.57%. Halim Kosova 116149 vota os

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.305Z

Rama, 397 vota para Bashës

Kandidati i PS-së në Tiranë, Edi Rama, kryeson me rreth 400 vota më shumë se kundërshtari i tij, Lulzim Basha.Deri në orën 02:00 pas mesnatë, sipas informacionit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, u numëruan 309 kuti nga 485 që janë gjithsej dhe rezulton se kreu i PS-së është në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.273Z

Basha, 67 vota para Edi Ramës

Kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës, Lulzim Basha, kryeson me 67 vota më shumë se rivali i tij Edi Rama, pas hapjes së 89 kutive.Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar dje më shumë se 130 vota të hedhura në kutinë e gabuar, ku shumica e tyre ishin për kandidatët për kryetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.457Z

KQZ: Basha fitues me 81 vota

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall me katër vota pro dhe dy kundër Lulzim Bashën fitues për kryetar të Bashkisë së Tiranës, me 81 vota më shumë se kundërshtari i tij, Edi Rama.Gjatë një mbledhjeje, e cila filloi në orën 13:00 dhe u mbyll në orën 23:00, me një pushim në drekë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama