Rezultate te kerkimit per termin: +Vota

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.220Z

S.O.S. vota

Nga Artan Xh. Duka Me vendimin e 8 Qershorit të Kolegjit Zgjedhor, gjasat për normalitet demokratik u zbehën më shumë. Tullat kryesore të murit demokratik prona legale dhe vota e lirë, të vëna shtrëmbër sa më ska, e bëjnë ngrehinën pseudodemokratike që lartësohet me nxitim, ndërti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.754Z

Veliaj drejt fitores me mbi 43 mijë vota. Bojaxhi merr 15990 vota

Kanë mbetur edhe 3 kutitë e fundit për tu numëruar në Tiranë, por Erion Veliaj është konfirmuar si fituesi i ri i bashkisë së Tiranës. Ish-ministri i Mirëqenies Siociale dhe Rinisë, tashmë kryetar i bashkisë së Tiranës ka siguruar 159 542 vota ose 53.57%. Halim Kosova 116149 vota os

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.305Z

Rama, 397 vota para Bashës

Kandidati i PS-së në Tiranë, Edi Rama, kryeson me rreth 400 vota më shumë se kundërshtari i tij, Lulzim Basha.Deri në orën 02:00 pas mesnatë, sipas informacionit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, u numëruan 309 kuti nga 485 që janë gjithsej dhe rezulton se kreu i PS-së është në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.273Z

Basha, 67 vota para Edi Ramës

Kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës, Lulzim Basha, kryeson me 67 vota më shumë se rivali i tij Edi Rama, pas hapjes së 89 kutive.Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar dje më shumë se 130 vota të hedhura në kutinë e gabuar, ku shumica e tyre ishin për kandidatët për kryetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.457Z

KQZ: Basha fitues me 81 vota

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall me katër vota pro dhe dy kundër Lulzim Bashën fitues për kryetar të Bashkisë së Tiranës, me 81 vota më shumë se kundërshtari i tij, Edi Rama.Gjatë një mbledhjeje, e cila filloi në orën 13:00 dhe u mbyll në orën 23:00, me një pushim në drekë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.150Z

KQZ: Basha, 39 vota para Ramës

Kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës çon në 39 vota diferencën me kundërshtarin e tij Edi Rama.Në ditën e dytë të numërimit të votave, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hapur edhe 31 kuti të tjera që i përkasin njësive bashkiake Nr. 2, 4 dhe 11. Në këto kuti është gjetur nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.458Z

Basha, 50 mijë vota mbi PD

Raporti i votave në Tiranë ndahet në mënyrë të barabartë midis kandidatëve, edhe nëse bëhen krahasimet me votat për Këshillin Bashkiak.Sipas rezultateve të KQZ-së, Basha e Rama ndahen me një diferencë prej 81 votash, ndërsa të dy kanë marrë pothuaj 7 mijë vota më shumë se koal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama