Rezultate te kerkimit per termin: +Wikileaks

Total: 2476
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.857Z

Zbulimi i fundit i Wikileaks: NSA ka spiunuar qeverinë japoneze

Të premten Wikileaks ka zbuluar se Agjencia Kombëtare për Siguri e SHBA-ve (NSA), e ka spiunuar qeverinë dhe kompanitë private në Japoni. Në publikimin e quajtur “Target Tokyo”, Wikileaks ka spjeguar se shënjestër e NSA-së kanë qen&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.366Z

Arrestohet themeluesi i Wikileaks, Julian Assange

Themeluesi i portalit te internetit Wikileaks, Julian Assange, eshte arrestuar dje ne baze te nje flete-arresti evropian. Prokuroria suedeze ka kerkuar arrestimin e tij, lidhur me akuzen per ushtrim dhune seksuale. Themeluesi i Wikileaksit, Julian Assange, është arrest

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.928Z

Wikileaks: SHBA, pakt me Vatikanin për Kosovën

Sipas një dokumenti të Wikileaks të publikuar nga gazeta italiane, Espresso, Vatikani ka bashkëpunuar me Shtetet e Bashkuara gjatë konfliktit në Kosovë. Në atë kohë, Papa Gjon Palit II thuhet iu kërkua të mos denonconte sulmet ndaj Serbisë. Gazeta komenton se SHBA-ja, në kohën e Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.450Z

Wikileaks SHBA Informacionet objektive per Al Kaeden

Publikimi nga ana e Wikileaks e listes se impianteve te ndjeshem e perpiluar nga SHBA eshte e papwrgjegjshme dhe i ofron Al Kaedes objektive potenciale. Keshtu eshte shprehur ne nje komunikate Departamenti Amerikan i Shtetit.Informacioni i shperndare te dielen nga faqja e Julian Assange p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.402Z

“Wikileaks”, Pentagoni n gjurmt e t dyshuarit kryesor

Burime konfidenciale të Pentagonit deklaruan për CNN se i dyshuari kryesor që po hetohet për rrjedhjen e informacionit ushtarak mbi luftën në Afganistan është një ish-ushtarak amerikan tashmë i burgosur. Dyshimet e para sipas CNN, i cili citon një burim anonim të Pentagonit bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.640Z

Wikileaks: BP, incident edhe në Azerbajxhan

Dhjetë muaj përpara aksidentit që shkaktoi rrjedhjen e naftës në Gjirin e Meksikës, ka pasur një tjetër shpërthim në një tjetër platformë të BP, në Azerbajxhan. Lajmi e ka bërë të ditur Wikileaks, e cila ka pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.695Z

Wikileaks: BP, incident edhe në Azerbajxhan

Dhjetë muaj përpara aksidentit që shkaktoi rrjedhjen e naftës në Gjirin e Meksikës, ka pasur një tjetër shpërthim në një tjetër platformë të BP, në Azerbajxhan. Lajmi e ka bërë të ditur Wikileak

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama