Rezultate te kerkimit per termin: +Wikileaks

Total: 2476
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.086Z

Wikileaks mbyllet perkohesisht

 Wikileaks ka pezulluar publikimin e dosjeve të klasifikuara. Aktualisht Wikileaks tha se do te përqendrohet në ngritjen e fondeve për të siguruar mbijetesën e saj të ardhshme. Njoftimi erdhi pas bllokadës së financave të web-site nga ana e SHB

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.636Z

Wikileaks rikthehet online

Faqja e Wikileaks eshte kthyer serish online kete here me nje domain zviceran wikileaks.ch. Lajmi eshte bere i ditur permes nje njoftimi ne rrjetin social Twitter ne te cilin thuhet Wikileaks spostohet ne Zvicer me adresen http//wikileaks.ch/. Po permes Twitter-it Wikileaks ka akuzuar S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.928Z

Wikileaks nderpriten donacionet online

Procesori i pagesave online PayPal deklaron se ka nderprere aksesin per donacione per faqen e internetit Wikileaks. PayPal thote se sherbimi i tij i pageses nuk mund te perdoret per aktivitete qe inkurajojne promovojne dhe lehtesojne aktivitetet ilegale apo u mesojne te tjereve qe te per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.722Z

Suedi Wikileaks Bildtnuk pelqen shqiptaret

E-maili i pare qe sulmon ministrin e jashtem suedez Carl Bidt ka ardhur nga Wikileaks. Faqja ueb ka filluar te publikoj sot rreth 5 milion dokumente te detajuara se si kompania e inteligjences se SHBA Stratfor ka grumbulluar informacionet. Kompania i kalon sherbime dhe informacione konfidenciale kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.543Z

Wikileaks kercenon serish

Wikileaks dhe Julian Asanzh rikthehet të trondisin, këtë herë jo Pentagonin dhe Departamentin e Shtetit, por qindra miliarderë në mbarë globin. Asanzh pohoi se si pjesë e marrë prej ish-bankierit zvicerian, Rudolf Elmer, Wikileaks zotëro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.447Z

Hackerat sulmojnesitet anti-Wikileaks

TIRANE - Tashme perballjet kane mbetur ne duart e hackerave te te dyja paleve pas sulmit qe vijoi mbi faqen Wikileaks e cila po publikonte raportet sekrete te Departamentit te Shtetit Amerikan ka ardhur kunder reagimi i pales tjeter. Nje grup hackerash ne mbeshtetje te Julian Assange ka organizuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.781Z

Wikileaks vjedh Google-in

Krijuesi i Wikileaks Julian Assange i ka vjedhur dizajnin motorrit më të madh kërkimor Google. Në faqen e parë të Wikileaks shfaqet logoja e cila është identike me Google. Kjo është një mënyrë për Assange që të promovojë librin e sapopublikuar "Kur Google takoi Wikileaks". Assange

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama