Rezultate te kerkimit per termin: +Wikileaks

Total: 2476
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.543Z

Wikileaks kercenon serish

Wikileaks dhe Julian Asanzh rikthehet të trondisin, këtë herë jo Pentagonin dhe Departamentin e Shtetit, por qindra miliarderë në mbarë globin. Asanzh pohoi se si pjesë e marrë prej ish-bankierit zvicerian, Rudolf Elmer, Wikileaks zotëro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.447Z

Hackerat sulmojnesitet anti-Wikileaks

TIRANE - Tashme perballjet kane mbetur ne duart e hackerave te te dyja paleve pas sulmit qe vijoi mbi faqen Wikileaks e cila po publikonte raportet sekrete te Departamentit te Shtetit Amerikan ka ardhur kunder reagimi i pales tjeter. Nje grup hackerash ne mbeshtetje te Julian Assange ka organizuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.781Z

Wikileaks vjedh Google-in

Krijuesi i Wikileaks Julian Assange i ka vjedhur dizajnin motorrit më të madh kërkimor Google. Në faqen e parë të Wikileaks shfaqet logoja e cila është identike me Google. Kjo është një mënyrë për Assange që të promovojë librin e sapopublikuar "Kur Google takoi Wikileaks". Assange

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.432Z

Hipokrizia ndaj WikiLeaks

Sekretari i Mbrojtjes i SHBA tha se themeluesi WikiLeaks, Julian Assange, i kishte përlyer duart me gjak", gazetarët e Fox News e quajtën "organizatë terroriste", kurse njëri nga kolumnistët e Washington Post e konsideroi "ndërmarrje kriminale" Nga Sunny Hundal* Me tu publikuar do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.732Z

Klonohet "Wikileaks"

Pas publikimit te nje serie informacionesh dhe dosjesh sekrete nga faqja tashme e njohur ne gjithë boten "Wikileaks", shume te tjerë janë duke e kopjuar atë. Njëra prej tyre është krijuar nga ish-punonjës te Wikileaksit, ndërsa te tjerat thjesht janë frymëzuar nga origjinale, por te gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.837Z

Sulmohet Wikileaks, zhduken dokumente për Shqipërinë

TIRANE- Faqja online e internetit Wikileaks, websajti më i famshëm për publikimin e korrespondencës mes ambasadave amerikane në të gjithë botën me Departamentin Amerikan të Shtetit është sulmuar. Lajmi është bërë i ditur në rrjetin social Twitter dhe mendohet se është shpërndarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.832Z

Pas WikiLeaks vjen OpenLeaks

Nga Express më 18 dhjetor 2010 në ora 10:26 Portali i falshëm WikiLeaks duket se tashmë ka konkurrencë. Është ky portali i ri ‘ala’ WikiLeaks, që quhet OpenLeaks, iniciator i të cilit është gjermani, Daniel Domscheit-Berg, i cili dikur bashkëpunonte me Julian Assange. Emr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama