Rezultate te kerkimit per termin: +Wolfarth

Total: 348
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.238Z

Wolfarth raport për Shqipërinë

Kriza e pazgjidhur qysh nga viti 2009 dhe rreziku nga zgjedhja e presidentit ne 2012-ën e nga gara elektorale e 2013-ës, përbejnë apelin e fjalës se Wolfarth. “Çështja kryesore politike ka qenë vazhdimi i ngërçit politik, që ka filluar qysh në vjeshtën e vitit 2009. Si pasojë, rrje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.609Z

Wolfarth vizite ne Top Channel

Ambasadori i prezencës së OSBE-së, Eugen Wolfarth ka qenë i ftuar paradite në ambjentet e Top Channel, në zyrat qendrore në Qendrën Ndërkombëtare të Kulturës. Zoti Wolfarth ka vizituar disa prej studiove që ndodhen në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.963Z

Takimi i lamtumires i Wolfarth

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen Wolfarth organizoi një ceremoni pritje për gazetarët, diplomatët, politikanë dhe persona të tjerë publike për nder të përfundimit të mandatit të tij në Tiranë. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.998Z

Wolfarth Konsensus per presidentin

Ambasadori i OSBE-së, Wolfarth deklaroi të hënën se shpreson që politika shqiptare të gjejë konsensusin për kandidatin për president. Ai vlerësoi konsensusin mes maxhorancës dhe opozitës për zgjedhjen e Avokatit të Popul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.288Z

Ligji i mbetjeve Wolfarth Ti sherbeje komunitetit

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri Eugen Wolfarth deklaroi se ligji i debatuar për manaxhimin e mbetjeve duhet te kete si synim jo vetem zhvillimin ekonomik te vendit por dhe ate mjedisor. Deklaratat Wolfarth i bëri nga qyteti i Shkodrës, ku theksoi gjithashtu se e drejta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.972Z

Wolfarth Integritet ne procesin e numerimit te votave

Ambasadori i OSBE-së, Eugen Wolfarth kërkon integritet të procesit për numërimin e kutive me votat e hedhura gabim. Ambasadori Wolfarth ishte i pranishëm në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për të zhvilluar një takim me kreun e këtij instit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.214Z

Wolfarth: Bashkëpunimi në Kuvend, me rëndësi për reformën zgjedhore

DURRES- Ambasadori i OSBE-së, Eugen Wolfarth, ka ripërsëritur edhe një herë më shumë apelin për bashkëpunimin ndaj palëve për reformën zgjedhore. “Presim nga partitë politike ta marrin seriozisht reformën. Duhet mirëkupim dhe kontribut nga partitë. E rëndësishme të vazhdojë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama