Rezultate te kerkimit per termin: +Wolfarth

Total: 348
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.283Z

Ndryshoni kodin Wolfarth Kete muaj raporti i ODIHR

Pas 8 majit sytë e ndërkombëtarëve janë drejtuar tek kodi elektoral. Eugen Wolfarth amabasadori i OSBE-së, thotë për Albanian Screen, se diplomatët po presin me padurim, mbledhjen e një tryeze partish, ku të përmbyllet reforma zgjedhore. Wo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.848Z

Ministri Aldo Bumçi, takim me ambasadorin Eugen Wolfarth

Ministri i Punëve të Jashtme, Aldo Bumçi, ka pritur ditwn e sotme në njw takim kortezie kreun e Prezencës së OSBE-së në Tiranë, Eugen Wolfarth. Në takim u diskutua mbi agjendën e Shqipërisë në kuadër të OSBE-së, bashkëpunimin me Prezencën e OSBE-së në Tiranë, si dhe mbi zgjedhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.876Z

Presidenti Topi pret Wolfarth

Presidenti i Republikës, Bamir Topi priti ditën e enjte në presidencë, kreun e Prezencës së OSBE-së në Tiranë, Eugen Wolfarth, në kuadër të zhvillimeve më të fundit politike në vend, si dhe të realizimit të reformav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.212Z

Wolfarth: Bashkëpunimi në Kuvend me rëndësi për reformën zgjedhore

DURRËS- Ambasadori i OSBE-së, Eugen Wolfarth, ka ripërsëritur edhe një herë më shumë apelin për bashkëpunimin ndaj palëve për reformën zgjedhore. “Presim nga partitë politike ta marrin seriozisht reformën. Duhet mirëkupim dhe kontribut nga partitë. E rëndësishme të vazhdoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.720Z

Ambasadori Wolfarth as kuptohet as kupton

ANDREA STEFANI - Ndërsa deri edhe një revistë amerikane si “The New Republic” boton një artikull ku Berisha klasifikohet si një autokrat së bashku me Kabilën, në Tiranë ambasadori i OSBE vazhdon të shprehet besimplotë se kryepr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.053Z

Apeli i Wolfarth Respektoni vendimin e Kolegjit

Në vlerësimin e tij për vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor ambasadori i OSBE Eugen Wolfarth është shprehur nga Elbasani se tashmë shpreson për zhvillime pozitive politike në Tiranë dhe në të gjithë vendin. Ai u ka bërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.279Z

Wolfarth: Partitë të gjejnë konsensus për ligjet në Kuvend

TIRANË Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen Wolfarth, zhvilloi dje një vizitë në vendgrumbullimin e mbeturinave në komunën Bushat, ku deklaroi se partitë politike duhet të bashkohen dhe të vihen në lëvizje për zhvillimin dhe integrimin e vendit. I pyetur në lidhje me situatën polit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama