Rezultate te kerkimit per termin: +Wolfarth

Total: 348
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.212Z

Wolfarth: Bashkëpunimi në Kuvend me rëndësi për reformën zgjedhore

DURRËS- Ambasadori i OSBE-së, Eugen Wolfarth, ka ripërsëritur edhe një herë më shumë apelin për bashkëpunimin ndaj palëve për reformën zgjedhore. “Presim nga partitë politike ta marrin seriozisht reformën. Duhet mirëkupim dhe kontribut nga partitë. E rëndësishme të vazhdoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.720Z

Ambasadori Wolfarth as kuptohet as kupton

ANDREA STEFANI - Ndërsa deri edhe një revistë amerikane si “The New Republic” boton një artikull ku Berisha klasifikohet si një autokrat së bashku me Kabilën, në Tiranë ambasadori i OSBE vazhdon të shprehet besimplotë se kryepr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.053Z

Apeli i Wolfarth Respektoni vendimin e Kolegjit

Në vlerësimin e tij për vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor ambasadori i OSBE Eugen Wolfarth është shprehur nga Elbasani se tashmë shpreson për zhvillime pozitive politike në Tiranë dhe në të gjithë vendin. Ai u ka bërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.279Z

Wolfarth: Partitë të gjejnë konsensus për ligjet në Kuvend

TIRANË Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen Wolfarth, zhvilloi dje një vizitë në vendgrumbullimin e mbeturinave në komunën Bushat, ku deklaroi se partitë politike duhet të bashkohen dhe të vihen në lëvizje për zhvillimin dhe integrimin e vendit. I pyetur në lidhje me situatën polit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.389Z

Wolfarth Kujdes me listat e zgjedhesve

Kreu i Prezences se OSBE-se ne Tirane Eugen Wolfarth ne kuadrin e nje turi vizitash ne rrethet e jugut te Shqiperise u ndal dje ne qytetin e Gjirokastres ku u takua me kreret drejtues te strukturave te qeverisjes vendore. Takimin e pare ambasadori i OSBE-se e zhvilloi me kryetarin e Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.715Z

Moisiu-Meidani-Wolfarth per sigurine ne vend

E merkure 31 Tetor 2012 1333 Moisiu-Meidani-Wolfarth per sigurine ne vend Ish-presidentet Alfred Moisiu dhe Rexhep Meidani ngrene shqetesimin per rritjen e krimit dhe mungesen e sigurise duke bere pergjegjese qeverine dhe strukturat e specializuara per mungesen e reagimit. Ne forumin civil z. Mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.254Z

Tryeza OSBE Wolfarth Politika te gjeje konsensusin

Kreu i prezences se OSBE-se ne Tirane Eugen Wolfarth tha ne tryezen e thirrur sot nga Berisha se angazhimi dhe prezenca e forcave politike ne kete takim ben qe thelbi i demokracise te funksionoje me mire. Do ju rekomandoja qe te vazhdoni me tej bashkepunimin tuaj dhe te gjeni konsensusin e mundshem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama