Rezultate te kerkimit per termin: +Wolfarth

Total: 348
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.998Z

Wolfarth Konsensus per presidentin

Ambasadori i OSBE-së, Wolfarth deklaroi të hënën se shpreson që politika shqiptare të gjejë konsensusin për kandidatin për president. Ai vlerësoi konsensusin mes maxhorancës dhe opozitës për zgjedhjen e Avokatit të Popul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.288Z

Ligji i mbetjeve Wolfarth Ti sherbeje komunitetit

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri Eugen Wolfarth deklaroi se ligji i debatuar për manaxhimin e mbetjeve duhet te kete si synim jo vetem zhvillimin ekonomik te vendit por dhe ate mjedisor. Deklaratat Wolfarth i bëri nga qyteti i Shkodrës, ku theksoi gjithashtu se e drejta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.972Z

Wolfarth Integritet ne procesin e numerimit te votave

Ambasadori i OSBE-së, Eugen Wolfarth kërkon integritet të procesit për numërimin e kutive me votat e hedhura gabim. Ambasadori Wolfarth ishte i pranishëm në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për të zhvilluar një takim me kreun e këtij instit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.214Z

Wolfarth: Bashkëpunimi në Kuvend, me rëndësi për reformën zgjedhore

DURRES- Ambasadori i OSBE-së, Eugen Wolfarth, ka ripërsëritur edhe një herë më shumë apelin për bashkëpunimin ndaj palëve për reformën zgjedhore. “Presim nga partitë politike ta marrin seriozisht reformën. Duhet mirëkupim dhe kontribut nga partitë. E rëndësishme të vazhdojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.701Z

Tiranë, takim Arvizu-Sequi-Wolfarth

Kryetari i OSBE-së në Tiranë, Eugen Wolfarth, u takua rreth orës dhjetë të së dielës me ambasadorët e akredituar në Tiranë. Takimi i Wolfarth me trupin diplomatik në vendin tonë ka si arsye zyrtare shkëmbimin e mendimeve dhe info

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.390Z

Wolfarth Politika duhet te bashkepunoje per fatkeqesite

Fatkeqesite natyrore ndodhin por e rendesishme eshte qe opozita dhe pozita te bashkepunojne per te miren e komunitetit deklaroi ambasadori i Eugen Wolfarth dje ne Gjirokaster. Lidhur me situaten politike ne vend perfaqesuesi i OSBE shprehu besimin se fakti qe palet ne Parlament kame filluar te disku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.283Z

Ndryshoni kodin Wolfarth Kete muaj raporti i ODIHR

Pas 8 majit sytë e ndërkombëtarëve janë drejtuar tek kodi elektoral. Eugen Wolfarth amabasadori i OSBE-së, thotë për Albanian Screen, se diplomatët po presin me padurim, mbledhjen e një tryeze partish, ku të përmbyllet reforma zgjedhore. Wo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama