Rezultate te kerkimit per termin: +Wolfarth

Total: 348
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.066Z

Wolfarth: Presim një ditë të qetë

“Kemi një numër të madh vëzhguesish që do të monitorojnë këto zgjedhje dhe presim që të kemi një ditë të qetë”, tha ai, nga Petrela, ku gjendet së bashku me presidentin e Republikës, Bamir Topi.Ai apeloi që shqiptarët të dalin në zgjedhje dhe më pas të vazhdojnë normalisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.541Z

Wolfarth-Sequi: Vendorët të qeverisin larg ndikimeve partiake

TIRANË- Qeverisje vendore të përgjegjshme, transparente dhe larg përkatësisë partiake kanë kërkuar sot ambasadori i BE Etore Sequi dhe OSBE Eugen Wollfarth, në takimin e zhvilluar sot në Tiranë nga Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Evropës ne bashkepunim me R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.066Z

Wolfarth nga Permeti apel popullsise te regjistrohet

Ambasadori i OSBE-së Eugen Wolfarth ka apeluar nga qyteti i Përmetin për domosdoshmërinë e regjistrimit të popullsisë, ndërsa ka ftuar qytetarët të bëhen pjesë e këtij procesi. “Qytetarët të marrin pjesë në r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.883Z

Wolfarth: Kthimi i ligjeve e drejtë Kushtetuese e Presidentit

TIRANË- Kreu i prezencës së OSBE, Eugen Wollfarth, duke iu referuar ligjit të mbetjeve urbane, një nga cështjet më të diskutuara në Shqipëri ka deklaruar se para se të miratohet ai duhet të kalojë të gjitha hallkat institucionale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.136Z

Anëtari i LSI-së në KQZ. Muho: Nuk dorëhiqem; Wolfarth: Të veprohet sipas Kushtetutës

Gazeta ShqipPërkundër vendimit të mazhorancës për shkarkimin e Ilirjan Muho si anëtar i KQZ-së, ai deklaron se nuk është i ndikuar aspak nga kjo situatë. Sot ai ka qenë i pranishëm në testin e KQZ-së për projektin pilot të numërimit elektronik të votave për qarkun e Fierit. Në nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.517Z

Wolfarth: T’i hiqet vijë së shkuarës. Arvizu: E shkuara të mos përdoret për dështimet

Dy ambasadorët bëjnë thirrje për bashkëpunim. Wolfarth kërkon fillimin nga puna të reformës zgjedhore, ndërsa Arvizu kërkon që partitë të dalin mbi ambiciet personale TIRANË Ambasadori i ShBA-së në Tiranë, Aleksandër Arvizu, dhe ai i OSBE-së, Eugen Ëolfarth, kanë qenë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.746Z

Zgjedhjet lokale, sot Wolfarth në Presidencë kërkoi takim Topi

TIRANE- Do të zhvillohet sot takimi mes presidentit të Republikës Bamir Topi dhe ambasadorit të OSBE në Tiranë, Eugen Wolfarth. Takimi është kërkuar nga vetë kreu i shtetit dhe pritet të zhvillohet rreth orës 11:00 në ambientet e presd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama