Rezultate te kerkimit per termin: +Wolfarth

Total: 348
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.701Z

Tiranë, takim Arvizu-Sequi-Wolfarth

Kryetari i OSBE-së në Tiranë, Eugen Wolfarth, u takua rreth orës dhjetë të së dielës me ambasadorët e akredituar në Tiranë. Takimi i Wolfarth me trupin diplomatik në vendin tonë ka si arsye zyrtare shkëmbimin e mendimeve dhe info

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.390Z

Wolfarth Politika duhet te bashkepunoje per fatkeqesite

Fatkeqesite natyrore ndodhin por e rendesishme eshte qe opozita dhe pozita te bashkepunojne per te miren e komunitetit deklaroi ambasadori i Eugen Wolfarth dje ne Gjirokaster. Lidhur me situaten politike ne vend perfaqesuesi i OSBE shprehu besimin se fakti qe palet ne Parlament kame filluar te disku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.283Z

Ndryshoni kodin Wolfarth Kete muaj raporti i ODIHR

Pas 8 majit sytë e ndërkombëtarëve janë drejtuar tek kodi elektoral. Eugen Wolfarth amabasadori i OSBE-së, thotë për Albanian Screen, se diplomatët po presin me padurim, mbledhjen e një tryeze partish, ku të përmbyllet reforma zgjedhore. Wo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.848Z

Ministri Aldo Bumçi, takim me ambasadorin Eugen Wolfarth

Ministri i Punëve të Jashtme, Aldo Bumçi, ka pritur ditwn e sotme në njw takim kortezie kreun e Prezencës së OSBE-së në Tiranë, Eugen Wolfarth. Në takim u diskutua mbi agjendën e Shqipërisë në kuadër të OSBE-së, bashkëpunimin me Prezencën e OSBE-së në Tiranë, si dhe mbi zgjedhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.876Z

Presidenti Topi pret Wolfarth

Presidenti i Republikës, Bamir Topi priti ditën e enjte në presidencë, kreun e Prezencës së OSBE-së në Tiranë, Eugen Wolfarth, në kuadër të zhvillimeve më të fundit politike në vend, si dhe të realizimit të reformav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.212Z

Wolfarth: Bashkëpunimi në Kuvend me rëndësi për reformën zgjedhore

DURRËS- Ambasadori i OSBE-së, Eugen Wolfarth, ka ripërsëritur edhe një herë më shumë apelin për bashkëpunimin ndaj palëve për reformën zgjedhore. “Presim nga partitë politike ta marrin seriozisht reformën. Duhet mirëkupim dhe kontribut nga partitë. E rëndësishme të vazhdoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.720Z

Ambasadori Wolfarth as kuptohet as kupton

ANDREA STEFANI - Ndërsa deri edhe një revistë amerikane si “The New Republic” boton një artikull ku Berisha klasifikohet si një autokrat së bashku me Kabilën, në Tiranë ambasadori i OSBE vazhdon të shprehet besimplotë se kryepr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama