Rezultate te kerkimit per termin: +Xabi +Alonso

Total: 451
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.438Z

Liverpool, Xabi Alonso i paqarte per te ardhmen

Xabi Alonso tremb skuadren e Liverpool pasi ka dhene nje sinjal te dyshimte nga Afrika e Jugut ku ndodhet me kombetaren e Spanjes per Kupen e Konfederatave. “Do te te vinte keq nese nuk do ishe pjese e Lverpool-it per sezonin e ardhshem?” e ka pyetur nje gazetar mesfushorin s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.279Z

Xabi Alonso befason me foton e Messit!

Mesfushori i Real Madridit, Xabi Alonso ka befasuar dje me një gjest të tij. Ylli spanjoll e ka vendosur për disa minuta në faqen e tij në "Twitter" foton e Lionel Messit. Brenda pak minutave fotoja mori shumë komente duke shprehur habinë se pse Alonso e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.262Z

Zyrtare: Xabi Alonso është bavarez

Bayern Munchen e ka zyrtarizuar para pak minutash marrëveshjen me Xabi Alonson. Faqja e Bayern në Twitter shkruan se Alonso është lojtar i ri i Bayernit dhe se testet mjekësore lojtari do ti kryej brenda ditës. Bayern po bën gjithçka që të bëj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.415Z

Xabi Alonso Nuk ika sepse erdhi Kroosi

Xabi Alonso i dha lamtumirën Realit të Madridit ditën e premte pas zyrtarizimit të transferimit të tij tek Bayern Munchen: “Ishin 5 vite të mrekullueshme. Është një ditë e trishtë për mua pasi mbyllet një etapë e mrekulluesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.535Z

Xabi Alonso Qeshja me kritikat ndaj Spanjes

Xabi Alonso, mesfushori i Spanjës dhe Real Madrid, theksoi se i ka ardhur për të qeshur kur lexonte kritikat mbi lojën e kampionëve të Europës dhe Botës në fuqi gjatë EURO 2012. Në një intervistë për ‘La Gazzetta de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.429Z

Xabi Alonso rinovon për 2 vjet me Realin

Më në fund Reali e ka marrë dhuratën më të bukur të fillimit të vitit 2014-të, pasi Xabi Alonso ka rënë dakort të rinovoj kontratën me galaktikët. Kështu kanë rënë poshët të gjitha spekulimett në lidhje me një largim të mundshëm të tij në fund të sezonit. Mesfushori 32-vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.017Z

Ancheloti mendon shkëmbimin Verratti-Xabi Alonso

Drejtuesit e Real Madrid kan konfirmuar se godtja e parë në merkato është talenti Iberik Isko. Pas përfundimit të suksesshëm të testeve mjekësore ish ylli i skuadres së Malagas, do të nënshkruaj një kontratë 5-vjeçare me “Galaktiket”. Pasi shkëlqeu me Malagen në sezonin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama