Rezultate te kerkimit per termin: +Xhafa

Meta: total 1000 / total_found 2847 / time 0.001 / keyword[0] xhafa / docs[0] 2847 / hits[0] 4629 /
Basha: Do jetë sezon protestash. Çako, kokë turku i Ramës
  • 2018-01-08

Basha: Do jetë sezon protestash. Çako, kokë turku i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas mbledhjes që zhvilloi me aleatët e tij opozitarë ka reaguar fillimisht për lirimin nga detyra të kreut të Policisë së Shtetit, Haki Çako. Basha e cilësoi si të vonuar largimin e Haki Çakos, por tha se ai është një kokë turku, pasi kup

Ndalimi i protestuesve të PD, Basha: Rama i tmerruar nga tubimi i radhës
  • 2018-01-02

Ndalimi i protestuesve të PD, Basha: Rama i tmerruar nga tubimi i radhës

Kryetari i partisë demokratike lulzim basha ka reaguar pas ndalimit të protestuesve të PD edhe në natën e ndërrimit të viteve duke e cilësuar këtë shprehje të panikut që e ka kapur kryeministrin ndaj protestës së radhës. Ndalimi i protestuesve edhe ne naten e nderrimit te viteve eshte

Një malazeze fiton Onufrin
  • 2017-12-28

Një malazeze fiton Onufrin

Artistja malazeze Jelena TOMASEVIC është fituesja e edicionit të 23-t të ekspozitës ndërkombëtare Onufri – AU FIL DU TEMPS – Kujtesë kolektive, kujtime personale. Juria e perbërë nga tre artiste, Lumturi Blloshmi, Greta Dhaskali Lami dhe Ledia Kostandini, shpalli veprën Mixed

Vasili: Komedia me policinë vazhdon
  • 2017-12-26

Vasili: Komedia me policinë vazhdon

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për takimin e sotëm të ministrave me  Policinë. Në një koment në Facebook, Vasili tha se Policia i rrahu vajzat deputete dhe i tërhoqi zvarrë në protestën për mbrojtjen e Kushtetutës dhe as falje nuk kërkoi, ndërsa policët e b

Xhafaj: Çelajt e Çapjat do marrin ndëshkimin e merituar
  • 2017-12-26

Xhafaj: Çelajt e Çapjat do marrin ndëshkimin e merituar

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj ishte sot në Elbasan ku ka prezantuar strukturën e re të Drejtorisë së Policisë së këtij qarku, ndërsa bëri me dije se ligji për vettingun në polici është gati dhe në janar do të votohet në Kuvend. Gjatë një prononcimi për mediat, X

MBAMËNI, SE DO TË VRAS VETEN!
  • 2017-12-26

MBAMËNI, SE DO TË VRAS VETEN!

Astrit PATOZI (Në vend të një bilanci të shkurtër për vitin më të keq të Partisë Demokratike) Nuk është ashtu siç duket, është edhe më keq se aq. Kjo fjali më erdhi ndër mend, teksa po përpiqesha të bëja një përmbledhje të shkurtër për rolin dhe peshën e opozitës së Lu

Sabien Lilaj shpallet futbollisti i vitit 2017
  • 2017-12-23

Sabien Lilaj shpallet futbollisti i vitit 2017

Sabien Lilaj është shpallur futbollisti i vitit 2017. Mesfushori korçar është vlerësuar për paraqitjet e tij të shkëlqyera me Skënderbeun në Europa League dhe kampionat. Çmimin mesfushori që tani është pjesë e kombëtares e mori në mbrëmjen e përvitshme të fundvitit që Federata

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama