Rezultate te kerkimit per termin: +Xhafa

Meta: total 1000 / total_found 2847 / time 0.001 / keyword[0] xhafa / docs[0] 2847 / hits[0] 4629 /
  • 2012-04-22

Opozita Largimi i Pllocit sirene alarmi. Kushtetuesja po humbet legjitimitetin

PS Xhafaj Duhet te riperterihen mandatet Doreheqja e anetarit te Gjykates Kushtetuese Petrit Plloci ka bere qe opozita te ktheje vemendjen nga problemet me te cilat po perballet sot sistemi i institucioneve kushtetuese ne vend. Deputeti i PS-se ish-ministri i Drejtesise Fatmir Xhafaj deklaroi dje s

PS sulmon Gjykaten Kushtetuese
  • 2012-04-21

Dorëheqja e njërit prej anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, Petrit Plloçit është shfrytëzuar nga Partia Socialiste për t’u hedhur në një sulm të ashpër ndaj Gjykatës Kushtetuese, duke marre madje tagrin e interpre

Nga Lushnja, Julian Kasapi
  • 2012-04-19

Ndryshe nga ndeshjet e mëparshme, verdhejeshilët kanë vuajtur këtë radhë në Roza Haxhiu, por në fund kanë marrë 3 pikët Lushnja Iliria       2-0 Shënues: Xhafa 48, Canka 83 Lushnja: Bejte, Xhafa, Hasalla, M.Sula (Allkanjari 32), E.Sula, Topi, Ruço (Gjyla 54), Dervishi (Gjoni 10)

Sherr masiv, arbitri ndërpret ndeshjen në Skrapar

Tre kartonë të kuq në harkun e pak minutave sollën edhe një sherr masiv mes lojtarëve të dy skuadrave në Skrapar, ku vendësit prisnin Adën e Velipojës. Arbitri ndërpreu ndeshjen. Skuadra vendëse luante për “jetë a vdekje” në fushën e vet, ndaj një Ade pa shumë pretendi

Treshja e kreut njeh vetëm fitore. 7-0 rekord në Lezhë, në Skrapar luhen vetëm 43 minuta
  • 2012-04-18

Java e 26-të e kategorisë së parë ka dhuruar bollek golash, ku rezultati më i thellë u shënua në Lezhë, ku Besëlidhja fiton 7-0 ndaj Gramozit. Por nga tetë takime vetëm shtatë janë mbyllur, pasi ndeshja e lujatur në Çorovodë mes Skraparit dhe Adës është ndërprerë në minutën

Spektakël në Kavajë, Lushnja i jep leksion Besës
  • 2012-04-16

Nga KAVAJA, LEONARD DUSHKU Në një stadium të tejmbushur, lushnjarët kanë marrë tri pikë, duke shuar çdo ëndërr të kavajasve për tu ngjitur direkt në superiore BESA – LUSHNJA 1-2 Shënues: Bubeqi 66 / Dervishi 19, Canka 83   Besa: Bakaj, Frashëri (Perja 55), Krasniqi, Hoxha,