Rezultate te kerkimit per termin: +Xhafa

Meta: total 1000 / total_found 2847 / time 0.001 / keyword[0] xhafa / docs[0] 2847 / hits[0] 4629 /
Burg për Babalen, reagon Basha: Rama i ka vënë zjarrin shtetit ligjor
  • 2018-10-06

Burg për Babalen, reagon Basha: Rama i ka vënë zjarrin shtetit ligjor

Pas vendimit të Prokurorisë, e cila kërkoi arrestimin e Albert Veliut, ka reaguar kreun demokrat Lulzim Basha. Në një postim në Twitter, Basha thekson se askush nuk priste diçka tjetër nga Rama, Marku, Xhafaj dhe Prela, lidhur me akuzat për përfshirje të vëllait të ministrit në trafik

No Pic available
  • 2018-10-04

Xhisiela, PD: Policia ka fshirë kamerat ku shfaqen deputetët e PS

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimir tha sot se qeveria hesht për kamerat e policisë së Fushë Krujës, për të mbrojtur Taulant Ballën për praninë e tij atje gjatë kërcënimit me pistoletë në kokë të nënkomisar Emiljano Nuhut.  Këtë deklaratë ai e bëri për mediat, ku

Basha: Rama-Xhafaj, padrinot e bixhozit. 4-fishuan pikat e basteve (VIDEO)
  • 2018-09-16

Basha: Rama-Xhafaj, padrinot e bixhozit. 4-fishuan pikat e basteve (VIDEO)

Vettingu në politikë dhe lojërat e fatit janë kthyer në kryefjalën e betejës politike opozitë-mazhorancë gjatë kësaj jave dhe pritet të vazhdojnë gjatë, teksa Partia Demokratike nuk i ka ndalur denoncimet për lidhje të vëllezërve të kryeministrit Rama dhe ministrit të Brendshëm

Shkodra në shtetrrethim. RENEA e FNSH sekuestrojnë 5 mjete të blinduara
  • 2018-09-05

Shkodra në shtetrrethim. RENEA e FNSH sekuestrojnë 5 mjete të blinduara

Gjashtë të vrarë në tre muaj është një bilanc i rëndë për Shkodrën, që është kthyer në kryefjalë të debatit politik mes opozitës dhe mazhorancës prej rritjes së frikshme të kriminalitetit. Eskalimi i debatit duket se ka detyruar Ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafa që të urdh

Basha: Do ti bëjmë kriminelët të tundin pizhamet me vija pas hekurave!
  • 2018-09-04

Basha: Do ti bëjmë kriminelët të tundin pizhamet me vija pas hekurave!

Nga Shkodra, ku opozita u mblodh në të njëjtën orë që në Tiranë startoi sesioni i ri parlamentar, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzoi qeverinë se i ka lënë bandave në dorë kontrollin e shtetit dhe Parlamentin e ka kthyer në folenë e krimit. Nën argumentat e mësipërm, Ba

Ministria e Brendshme: Ska raport të CIA-s për Shqipërinë, ja e vërteta
  • 2018-08-20

Ministria e Brendshme: Ska raport të CIA-s për Shqipërinë, ja e vërteta

CIA amerikane publikoi sot raportin për rajonin duke nxjerrë në pah problematikat kryesore për secilin vend, me Shqipërinë që ngec në luftën kundër trafikut të drogës dhe pastrimit të parave. Konstatimet e raportit në fjalë i komentoi edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, du

Kush shqetësohet për artin?
  • 2018-08-20

Kush shqetësohet për artin?

Kush shqetësohet për artin? Kësaj pyetje do ti japin përgjigje gjatë qëndrimit në Art House, artistë të rinj të artit bashkëkohor. Artistët Lori Lako, Edson Luli, Marina Sula, Haveit, Dardan Zhegrova, Ergys Vela, Pleurad Xhafa do të orvaten në temat e artit bashkëkohor sot. Krahas tyr