Rezultate te kerkimit per termin: +Xhafa

Meta: total 1000 / total_found 2847 / time 0.001 / keyword[0] xhafa / docs[0] 2847 / hits[0] 4629 /
Arrestohet në Greqi ushtari i Aldo Bares, PD: Këtu e mbronte deputeti i PS
  • 2018-08-19

Arrestohet në Greqi ushtari i Aldo Bares, PD: Këtu e mbronte deputeti i PS

Mbrëmjen e djeshme në Igumenicë është arrestuar një i shumëkërkuar shqiptar. Policia greke në bashkëpunim me sektorin e kontrollit të pasaportave të Sajadhes, arrestoi Edmond Begon, 48-vjeç, një eksponent i krimit të organizuar, i cili rezulton me emra si Mondi Bega, Saimir Sina apo s

KUR PUBLIKU (TË) FLE NË SHFAQJE
  • 2018-08-08

KUR PUBLIKU (TË) FLE NË SHFAQJE

Nga Fadil LEPAJA Teatrin nuk e rrëzon dot sikur një hotel skaj deti, me tritol! Por, as nuk është se nuk e rrënon dot , një teatër. Më kot, e ruan godinën ndërkohë që të rrënojnë bazën kulturore. Të (a)kulturojnë, me një fjalë. Në artin bashkëkohor, shfaqja luhet në tërë pla

Përtej veprave të Sislej Xhafës (Foto)
  • 2018-08-06

Përtej veprave të Sislej Xhafës (Foto)

Të dua pa e ditur quhet ekspozita e artistit Sislej Xhafa hapur në Galerinë Kombëtare të Kosovës e kuruar nga Jérôme Sans. Punët e Xhafës njihen për eksplorimet e thella filozofike, por dhe angazhimet politike e sociale. Le të bëjmë një udhëtim tek disa nga veprat e artistit. Karroc

Basha: Dako e Gjiknuri të lidhur me krimin, Prokuroria fsheh provat
  • 2018-07-21

Basha: Dako e Gjiknuri të lidhur me krimin, Prokuroria fsheh provat

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka hedhur akuza të forta për Prokuroren e Përkohshme të Përgjithshme Arta Marku dhe drejtuesen e Prokurorisë së Durrësit, Donika Prela. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se ato po fshehin provat e prokurorisë që lidhin Vangjush Dakon dhe Damian Gji

No Pic available
  • 2018-07-16

Aksidentohet një grua në Durrës, policia kërkon ndihmë për identifikimin

Policia e Durrësit njofton se  një grua rreth 50 vjeçe është aksidentuar një ditë më parë dhe në mugesë të mjeteve për ta identifikuar, Blutë e qytetit bregdetar kërkojnë ndihmë. Mësohet se gruaja e aksidentuar ndodhet në spital në gjendje serioze për jetën. “Më datë 1

Eurot në Toyota, Xhafaj, Bashës: Po shkel në dërrasë të kalbur!
  • 2018-06-28

Eurot në Toyota, Xhafaj, Bashës: Po shkel në dërrasë të kalbur!

Makinat Toyota Yaris që transportonin 3.4 milionë euro dhe çështja e negociatave të anëtarësimit, ishin në fokusin e debatit mes mazhorancës dhe opozitës në seancën e sotme parlamentare. Teksa debati pati për protagonist kryeministrin Rama, kreun e Grupit të PS, Taulant Balla, ministri

No Pic available
  • 2018-06-27

Sislej Xhafa, të dua pa e ditur

Artisti i njohur Sislej Xhafa do të hapë më 5 korrik ekspozitë personale në Galerinë Kombëtare të Kosovës me titullin Të dua pa e ditur, kuruar nga Jérôme Sans. “Love you yithout knoëing është ekspozita e parë e Sislej Xhafës, në atdheun e tij. I lindur në vitin 1970, në P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama