Rezultate te kerkimit per termin: +Xhafa

Meta: total 1000 / total_found 2847 / time 0.001 / keyword[0] xhafa / docs[0] 2847 / hits[0] 4629 /
Përplasje Basha-Ruçi, PD kërkon të thirren Rama dhe Xhafaj në seancë
  • 2018-06-07

Përplasje Basha-Ruçi, PD kërkon të thirren Rama dhe Xhafaj në seancë

Seanca e sotme parlamentare ka nisur e qetë me një raportim të kreut të AMA-s, Gentian Sala, por ishte fjala e ish-kryeministrit Sali Berisha menjëherë pas tij që e tensioni situatën. Pavarësisht tensionit dhe një përplasje Berisha-Balla, fjalën e mori kreu i Grupit të PD, Edmond Spaho

Xhafajt, Basha: Prokuroria veproi sipas skenarit të Ramës dhe Fatmirit
  • 2018-06-07

Xhafajt, Basha: Prokuroria veproi sipas skenarit të Ramës dhe Fatmirit

Lulzim Basha doli nga selia e Partisë Demokratike në një deklaratë për mediat, ku renditi veprimet e Prokurorisë, që sipas tij, provojnë akuzat e opozitës ndaj Agron Xhafajt dhe Fatmir Xhafajt. Basha deklaroi se organi i prokurorisë veproi pa asnjë ndryshim sipas skenarit kriminal të har

FRPD-LRI protestë te zyra e ministrit Xhafa: Të erdhën lekët e drogës (FOTO)
  • 2018-06-04

FRPD-LRI protestë te zyra e ministrit Xhafa: Të erdhën lekët e drogës (FOTO)

Ashtu siç edhe është paralajmëruar prej ditësh, anëtarët e FRPD dhe LRI nuk i kanë ndalur as sot protestat, duke u vendosur përballë zyrës së ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj për ti kërkuar atij dorëheqjen. Të rinjtë e pranishëm në këtë protestë e kanë shoqëruar tubimin

Spaho: Rama shqetësohet kur i preken kriminelët dhe jo për popullin
  • 2018-06-02

Spaho: Rama shqetësohet kur i preken kriminelët dhe jo për popullin

Nënkryetari i PD-së Edmond Spaho ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, teksa e ka cilësuar skandaloze dhe të papërgjegjshme qëndrimet e tij për sjelljen e policisë. Spaho shkruan në Facebook se qëndrimet e Ramës nxisin dhe mbrojnë dhunën ndaj kujtdo që është kritik ndaj tij, qytetarë,

Narkos Albania te zyra e Xhafajt, FRPD e LRI protestojnë pas procedimit
  • 2018-05-30

Narkos Albania te zyra e Xhafajt, FRPD e LRI protestojnë pas procedimit

Pasi u proceduan penalisht për zhvillimin e një tubimi të paligjshëm përpara Ministrisë së Brendshme, të rinjtë e PD dhe LSI janë mbledhur sërish sot pasdite para zyrës së Fatmir Xhafajt për ti kërkuar atij largimin nga detyra. Tubimin e tyre të dytë në radhë anëtarët e FRPD dhe

Vjedhja në Prokurori, PD: Shteti i Ramës i kapur nga krimi
  • 2018-05-24

Vjedhja në Prokurori, PD: Shteti i Ramës i kapur nga krimi

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka akuzuar segmente të qeverisë për vjedhjen e dokumenteve dhe dosjeve hetimore në Prokurorinë e Durrësit një natë më parë. Alibeaj tha se kjo qeveri dhe mazhorancë nuk mund të ketë mbështetjen e qytetarëve në një kohë që krimi ka

No Pic available
  • 2018-05-19

Paloka Ramës: Ti me xhevahirët Xhafa e Tahiri punoni kundër Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama pas deklaratës së gazetarit Jetmir Olldashi që deklaroi se e ka bërë ai përgjimin në lokalin e Agron Xhafës, akuzoi kreun e opozitës Lulzim Basha se me xhevahirët e tij po përpiqet të pengojë rrugëtimin e shqipërisë drejt BE-së. Ky reagim i Ramës ka qenë i pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama