Rezultate te kerkimit per termin: +Xhafa

Meta: total 1000 / total_found 2847 / time 0.001 / keyword[0] xhafa / docs[0] 2847 / hits[0] 4629 /
Alibeaj: Audio-përgjimi i Agron Xhafajt është bërë nga një gazetar
  • 2018-05-18

Alibeaj: Audio-përgjimi i Agron Xhafajt është bërë nga një gazetar

Babalja, ose Albert Veliu, dëshmitari të cilit PD i zbuloi sot emrin për të vërtetuar se përgjimi i Agron Xhafës është i vërtetë është tema e diskutimeve në emisionin Të Paekspozuarit në Top Channel. Në debatin me analistin Andi Bushati, deputeti demokrat Enklejd Alibeaj zbuloi edhe

Basha: Xhafaj-Rama, skenar për likuidimin e dëshmitarit
  • 2018-05-17

Basha: Xhafaj-Rama, skenar për likuidimin e dëshmitarit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në konferencën e jashtëzakonshme për mediat të mbajtur pas mesditës së sotme, akuzoi dyshen Rama-Xhafaj se përmes një skenari të mirëfilltë po synojnë të komprometojnë me kërcënime dëshmitarin X të audiopërgjimit ku përfshihet edhe v

Xhafaj si Tahiri, PD: Kërcënoi Ramën se ikja e tij rrëzon qeverinë
  • 2018-05-16

Xhafaj si Tahiri, PD: Kërcënoi Ramën se ikja e tij rrëzon qeverinë

Përgjigjet dhe sqarimin e Fatmir Xhafës,  dhënë para mediave lidhur me audio-përgjimin e të vëllait dhe përfshirjen e tij duke garantuar i imunitet para ligjit, Partia Demokratike i cilëson mesazhe të koduara për Edi Ramën. Nga selia blu, deputetit Enkelejd Alibeaj tha se kushdo që ka

Rama raporton në mbledhjen e Sigurisë, Meta: Luftë narkotrafikut dhe krimit
  • 2018-05-16

Rama raporton në mbledhjen e Sigurisë, Meta: Luftë narkotrafikut dhe krimit

Pas mbledhjes së Grupit parlamentar socialist biseduan për 45 minuta kokë më kokë në Kryeministri, Edi Rama dhe Fatmir Xhafa shkuan së bashku në zyrën e Presidentit Ilir Meta, ku u zhvillua takimi që korrespondonte me mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Sigurisë, e caktuar që dy javë m

Audio-përgjimi, Xhafaj: I manipuluar! Po shantazhohem nga interesat e krimit
  • 2018-05-16

Audio-përgjimi, Xhafaj: I manipuluar! Po shantazhohem nga interesat e krimit

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj për të parën herë doli përpara mediave për të sqaruar akuzat që Partia Demokratike ka lëshuar në drejtim të tij përgjatë një jave. Ministri deklaroi se nuk ka asnjë grimcë të vërtete në akuzat e PD-së, pasi që prej vitit 2002 vëllai ka jetua

Basha: Agron Xhafaj koka e trafikut të drogës, të largohet ministri i Brendshëm
  • 2018-05-15

Basha: Agron Xhafaj koka e trafikut të drogës, të largohet ministri i Brendshëm

Kreu demokrat Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat foli sërish për rastin e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Basha theksoi se Agron Xhafaj është koka e krimit të drogës, ndërkohë që vëllai ministër ka miratuar një nen që pengon ekstradimin e tij në Itali,

Përgjimi i Agron Xhafës, Manjani: Fatmiri smund të jetë më ministër!
  • 2018-05-14

Përgjimi i Agron Xhafës, Manjani: Fatmiri smund të jetë më ministër!

Përgjimi audio i vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafa teksa rregullon pazare droge me një trafikant, sipas ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani është prova e mjaftueshme që delegjitimon qeverisjen e Rilindjes. Në një postim në Facebook, Manjani komenton përgjimin e publ