Rezultate te kerkimit per termin: +Xhafa

Meta: total 1000 / total_found 2847 / time 0.001 / keyword[0] xhafa / docs[0] 2847 / hits[0] 4629 /
Audio e vëllait të Xhafajt, Balla: Prokuoria të nisë hetimet
  • 2018-05-14

Audio e vëllait të Xhafajt, Balla: Prokuoria të nisë hetimet

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një deklaratë për mediat, tha se mazhoranca dhe publiku janë të gatshëm të presin të mësojnë të vërtetën dhe asnjë të mos dalë mbi ligjin. “PD pretendon se materiali audio është autentik, nëse kemi të bë

PD: Xhafaj tu shpjegojë shqiptarëve pse nuk e arreston vëllain trafikant
  • 2018-05-13

PD: Xhafaj tu shpjegojë shqiptarëve pse nuk e arreston vëllain trafikant

Partia Demokratike ka vijuar edhe sot të akuzojë ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se i ka dhënë imunitet vëllait të tij trafikant droge, Agron xhafaj, duke e mbrojtur përballë ligjit, Nga selia blu, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji deklaruan se familja Xhafaj tahsmë e

PD akuza Arta Markut, Prokuroria nis verifikimet për pasurinë e Agron Xhafës
  • 2018-05-12

PD akuza Arta Markut, Prokuroria nis verifikimet për pasurinë e Agron Xhafës

Agron Xhafaj është kthyer në një kauzë për opozitën dhe nga selia blu mesditën e sotme erdhi denoncimi i radhës për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafa, që sipas PD mbron vëllain e dënuar për trafik droge. Por, po sot ishte hera e parë që në akuzat e artikuluara nga PD lidhur me ç

PD: Agron Xhafaj është subjekt i ligjit antimafia; vëllai ministër e mbron
  • 2018-05-12

PD: Agron Xhafaj është subjekt i ligjit antimafia; vëllai ministër e mbron

Partia Demokratike vijon denoncimin ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Sipas Enkelejd Alibeajt, ministri falsifikoi dokumentet për të mbrojtur të vëllain Agron Xhafaj. Sipas PD-së, Agron Xhafaj është subjekt i ligjit antimafia dhe pasuria e tij duhet të konfiskohet. A

Negociatat, Gjermania do verifikojë: Bashkëpunim për integrimin
  • 2018-05-12

Negociatat, Gjermania do verifikojë: Bashkëpunim për integrimin

Vizita e tij në Shqipëri vjen në një moment delikat për vendin, ndaj mesazhet që  Michael Roth dha në deklaratën e përbashkët për mediat me Ditmir Bushatin ishin të forta dhe shkonin si për qeverinë, ashtu edhe për opozitën e vendit. Që në nisje të fjalës së tij, ministri i Jas

Vëllai i Xhafajt, PD: Hysi-Manja mashtruan për të mbuluar krimin e ministrit
  • 2018-05-11

Vëllai i Xhafajt, PD: Hysi-Manja mashtruan për të mbuluar krimin e ministrit

Partia Demokratike, ka publikuar sërish sot fakte të reja sipas saj, që përfshijnë ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj në fshehjen e dënimit dhe të ndryshimit të Kodit Penal për ekstradimin e vëllait të tij Agron Xhafaj, i dënuar në Itali për trafik droge. Kemi të bëjmë me një fa

Rënia e euros, Tabaku: Nga pastrimi i parave të drogës
  • 2018-05-11

Rënia e euros, Tabaku: Nga pastrimi i parave të drogës

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku thotë se bizneset janë vendosur në pozita të vështira për shkak se euro është zhvlerësuar për muaj me radhë. Ajo thotë se niveli i ulët historik i euros nuk vjen si pasojë e rritjes ekonomike por e parave të pista që vijnë nga trafiku i drogës. Pë