Rezultate te kerkimit per termin: +Xhafa

Meta: total 1000 / total_found 2847 / time 0.001 / keyword[0] xhafa / docs[0] 2847 / hits[0] 4629 /
Akuzat për vëllain e Xhafajt, Rama: Lu dhe BE verifikuan e nuk folën
  • 2018-05-10

Akuzat për vëllain e Xhafajt, Rama: Lu dhe BE verifikuan e nuk folën

Opozita e la sallën pas tensionit që e shoqëroi në nisjen seancën e sotme parlamentare dhe pasi kreu i tyre Lulzim Basha ia tha në sy ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj se ka mbrojtur vëllain e tij trafikant droge në Italia nga arrestimi. E teksa në sallë u rikthye qetësia, fjalën e

Skandali në aeroportin e Kukësit, rroga fiktive 38 punonjësve
  • 2018-04-25

Skandali në aeroportin e Kukësit, rroga fiktive 38 punonjësve

Aeroporti i Kukësit ka dhënë rroga fiktive për 38 punonjës për rreth një vit dhe askush nuk ka mbajtur përgjegjësi penale, pasi sipas prokurorisë askush nuk ka bërë kallëzim penal. Fiks Fare ka ndjekur rastin e hetuar që para zgjedhjeve të vitit 2017, por që u mbyll në heshtje dhe p

No Pic available
  • 2018-04-18

Negociatat, Xhafaj: Ti lëmë llafet dhe ti përvishemi punës!

Llafet e tepërta janë fukarallëk! Kjo shprehje më shumë se kurdoherë, për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj vlen në këtë ditë të madhe për Shqipërinë, kur Komisioni Europian paraqiti një rekomandim pozitiv pa kushte për çeljen e negociatave. Historia e vendit tonë do të rezer

Basha ndjesë ish të përndjekurve: Ska drejtësi nga persekutorët Ruçi e Xhafaj
  • 2018-03-26

Basha ndjesë ish të përndjekurve: Ska drejtësi nga persekutorët Ruçi e Xhafaj

Partia Demokratike ka përkujtuar sot të përndjekurit politikë dhe të zhdukurit gjatë diktaturës komuniste, me një aktivitet të zhvilluar në qytetin e Shkodrës. Në fjalën e tij para të pranishmëve, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se vetëm një shoqëri që do të shkatë

No Pic available
  • 2018-03-24

Xhafaj: Krimi i lidhur me politikën, së shpejti identifikohen autorët e kokainës

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe një ekip pune i përbërë nga ekspertë të dikasterit që ai drejton dhe Policia e Shtetit, ndodhen prej tre ditësh në Uashington, ku kanë zhvilluar takime me drejtues të DEA dhe FBI. Ministri Xhafaj ditën e sotme ka dhënë një intervistë për Zër

Vodhi 30 milionë lekë, kapet 34-vjeçari në Berat
  • 2018-03-18

Vodhi 30 milionë lekë, kapet 34-vjeçari në Berat

Një grabitje e ndodhur në lagjen Uznovë pak kohë më parë, është zbardhur nga policia e Beratit, duke bërë të mundur arrestimin e autorit të ngjarjes. Specialistët e Seksionit për Krimet pas një pune hetimore bënë ndalimin e 34-vjeçarit, Ermal Xhafa dhe sekuestruan shumën që ai ki

Lobimi rus, Berisha: Tymnajë për të mbuluar të vërtetën
  • 2018-03-12

Lobimi rus, Berisha: Tymnajë për të mbuluar të vërtetën

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një prononcim për mediat pas mbledhjes së grupit të Partisë Demokratike, i cilësoi tymnajë të gjitha akuzat për lobimin rus të PD-në. Veç kësaj, ai nuk kurseu akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama. “Është tymnajë që Noriega i krimit do të mbul