Rezultate te kerkimit per termin: +Xhafa

Meta: total 1000 / total_found 2847 / time 0.001 / keyword[0] xhafa / docs[0] 2847 / hits[0] 4629 /
REFORMAT KANË KOSTO, JO SHAKA
  • 2018-03-01

REFORMAT KANË KOSTO, JO SHAKA

Nga Ylli MANJANI Kuvendi i Republikës merr vendimin e tij më të rëndësishëm të 27 viteve pluralizëm! Miraton rregulloren e shfaqeve të huaja dhe veshjeve ekstravagante (borgjeze e revizioniste)! Dukshëm, deputetët më të rrezikuar që i këput kjo rregullore janë: 1. Erion Braçe për m

Vettingu në polici zbret në Kuvend, Xhafaj: Të djathtë e të majtë sdo ti shpëtojë imuniteti
  • 2018-02-26

Vettingu në polici zbret në Kuvend, Xhafaj: Të djathtë e të majtë sdo ti shpëtojë imuniteti

Në Kuvendin e Shqipërisë është duke u zhvilluar një seancë plenare, e cila është çelur me fjalën e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, që ka prezantuar përpara deputetëve projektligjin për Vettingun në Policinë e Shtetit. Xhafaj u shpreh se procesit të vettingut do ti nënshtr

Sislej Xhafa, ekspozitë personale në Kosovë gjatë 2018-ës
  • 2018-02-23

Sislej Xhafa, ekspozitë personale në Kosovë gjatë 2018-ës

Artisti i njohur Sislej Xhafa do të rikthehet në Kosovë me një ekspozitë personale gjatë këtij viti. Lajmi është bërë i ditur nga Galeria Kombëtare e Arteve të Kosovës, ku mes projekteve të përzgjedhura për të ekspozuar në këtë institucion gjatë vitit 2018 është dhe emri i Xh

Veliaj: Ligji për hapjen e dosjeve po jep rezultat
  • 2018-02-20

Veliaj: Ligji për hapjen e dosjeve po jep rezultat

Edhe muret kanë veshë, kështu titullohet nisma e re e Autoritetit për Informimin mbi Dokumentat e ish Sigurimit të Shtetit që nisi sot, më 20 shkurt, në përvjetorin e 27-të të rrëzimit të shtatores së ish diktatorit, e që i kushtohet mbledhjes së dëshmive të të gjithë atyre që v

Gjithçka mund të harroj, por jo motrën time që ka vdekur
  • 2018-02-19

Gjithçka mund të harroj, por jo motrën time që ka vdekur

Gjithçka mund të harroj, por jo motrën time, që ka vdekur gjatë hetuesisë! Kjo shprehje e Marije Tuci, martires katolike do të mund të lexohet mbrëmjeve tek Torra e Durrësit. Artistja e njohur e artit bashkëkohor Alketa Xhafa Mripa kërkon të provokojë mbi të shkuarën, përmes projekt

Ministrja Gjonaj kërkon shkarkimin e hetim për dy gjyqtarë
  • 2018-01-12

Ministrja Gjonaj kërkon shkarkimin e hetim për dy gjyqtarë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka depozituar në KLD 2 kërkesa, përmes të cilave kërkon shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Petraq Curri të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës si dhe fillimin e hetimit disiplinor ndaj gjyqtares Enkeleida Hoxha të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor

Rama mbledh sot qeverinë në Lezhë
  • 2018-01-12

Rama mbledh sot qeverinë në Lezhë

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur Lezhën për të mbajtur mbledhjen e parë të qeverisë për vitin 2018. Mbledhja do të nisë ditën e sotme, për të vijuar edhe me takime ditën e shtunë. Aktivitetet përfundojnë në 17:30 minuta të datës 13 janar 2018. Gjatë këtij takimi, katër janë t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama