Rezultate te kerkimit per termin: +Xhelil +Gjoni

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] xhelil / docs[0] 506 / hits[0] 748 / keyword[1] gjoni / docs[1] 7839 / hits[1] 14293 /
No Pic available
  • 2016-09-03

Tallja e Nexhmije Hoxhës: I paska zënë sevdaja dibranët e mi buzëplasur

Raporti i Xhelil Gjonit në Komitetin Qendror për varfërinë në Dibër. Ja çfarë tha ai dhe pse u acarua e veja e diktatorit: Varfëria ka pllakosur gjithë Dibrën. Gjendja shëndetësore është shumë e rënduar, ka një numër shumë të madh të sëmurësh me tuberkuloz me pak fjalë di

AUDIO/ Si u themelua Partia Socialiste në 12 qershor 1991?
  • 2016-07-13

AUDIO/ Si u themelua Partia Socialiste në 12 qershor 1991?

Partia Socialiste feston sot 25 vjetorin e themelimit. Në fakt ky përvjetor duhej të festohej në 12 qershor, por për shkak të kampionatit Europian dhe pjesëmarrjes së Shqipërisë, u shty me 1 muaj. Ramiz Alia dhe Kastriot Islami duke ndjekur punimet e Kongresit te 10-te te PPSH-se Por si

No Pic available
  • 2016-04-08

Shtypi Ndërkombëtar/Shqipëria, nën zgjedhën e një trashëgimie komuniste

(EuroasiaReview) Gjatë dy viteve të fundit, SHBA-të dhe shtetet e Europës perendimore kanë dështuar në procesin e të kuptuarit rrënjët e korrupsionit të pafund, nepotizmit dhe përhapjen e trafikimit të armëve dhe qenieve njerëzore në Shqipëri. Kjo dëshmohet nga klasa politik

Xhelil Gjoni ngre dyshime për vdekjen e Hysni Kapos: Mund ta kenë eleminuar
  • 2016-04-04

Xhelil Gjoni ngre dyshime për vdekjen e Hysni Kapos: Mund ta kenë eleminuar

Prej disa ditësh në media shkruhet për vdekjen e Hysni Kapos. Sot është ish-sekretar i Parë i PPSH-së për Tiranën dhe kunat i familjes Kapo, Xhelil Gjoni, që ka folur për vdekjen e tij. Ai thotë se ka dyshime që Hysni Kapo është eleminuar. Nëse do të sjell në vëmendje një dekl

2 prill 1991/ Edmond Trako: Si dha frymën e fundit në dorën time, Bujar Bishanaku
  • 2016-04-02

2 prill 1991/ Edmond Trako: Si dha frymën e fundit në dorën time, Bujar Bishanaku

Dëshmitarë në ngjarjen e vrasjes së katër të rinjve shkodranë, një prej drejtuesve të PD-së së vitit 1991, jep detaje të panjohura më parë, shoqëruar me fotografi ekskluzive. Paraditen e 2 prillit të vitit 1991, në selinë e Partisë Demokratike në rrugën e Kavajës erdhi një

No Pic available
  • 2016-02-07

Legalizimet, 242 familjet që marrin tapinë në Tiranë

Janë 242 familje në kryeqytet të cilat kanë gati lejet e legalizimit në Tiranë. Verifikoni emrat në listë dhe më pas kryeni pagesën e parcelës ndërtimore ARTUR LUMNOM SPAHIU MUSTAFA AHMET ISAKU SINAN MEHMET HAKCANI RAMADAN IDRIZ GJANA ILIR XHELAL DUMI, LUTFIE RIZA DUMI VASIL MHILL DEDNDR

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama