Rezultate te kerkimit per termin: +Xhelil +Gjoni

Total: 205
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.186Z

FOTOT/ Parlament 1991: Kaç Islami e Xhelil Gjoni nga PPSH përballë Berishës e Pashkos nga PD

Betejat e para të Shqipërisë pluraliste pas rrëzimit të sistemit komunist. Krijimi i qeverisë Bashkimi Kombëtar, qeveria e PPSH-së e drejtuar nga Fatos Nano përballë sulmeve të Partisë Demokratike të sapothemeluar.   Kanë kaluar  25 vjet nga maji i vitit 1991, kur në Kuvend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.053Z

Xhelil Gjoni: Azem Hajdari ishte spiun i Enver Hoxhës

“Azem Hajdari ishte i nëntëdhjetenëntave, në shërbim të Sigurimit të Shtetit... Kot thonë që është vrarë për politikë. Ai është vrarë për trafik armësh”, thotë Gjoni. Ish­sekretari i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.339Z

Intervista e plote e Imamit per Xhelil Gjonin E ka lene kujtesa e kam takuar vetem ne maj 91

e Shtune 10 Janar 20151325 pm p classwp-caption-textArben ImamiSSSAbrASSNje nga themeluesit e Partise Demokratike Arben Imami sot deputet i saj hedh poshte pretendimet e Xhelil Gjonit se eshte takuar dhe konsultuar me te gjate diteve te krijimit te kesaj partie ne dhjetor 1990 A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.485Z

Ilir Xhelil Gjoni, i shqetësuar për ekstradimin e Aldo Bares dhe ndëshkimin e kriminelëve-sponsor të Edi Ramës

"Dje, shoku Xhelil Gjoni jr, ne zbatim te porosive dhe direktivave te shokut Edvin Kristaq Rama, artikuloi publikisht, mashtrimet e rendomta qe zakonisht i perdorin (pa sukses) me zyrtaret e huaj, per te penguar proceset integruese te vendit, si ai i heqjes se vizave, apo i antaresimit ne BE"Konfere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.067Z

Izolohet Xhelil Gjoni i PS, s’arrin të bëjë zap klanet brenda deputetëve

Dje ka nisur lufta civile mes dy klaneve të Edvin Ramës, por linja pensioniste e Arta Dades s’ka triumfuar dot mbi ambiciet e Ditmir Bushatit e Taulant Ballës. Si linjë e mesme, është përzgjedhur sërish “fytyra e vrerosur” e partisë, Gramoz Ruçi, për të luajtur farsën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.018Z

Xhelil Gjoni ruan Enverin nga zjarri i kritikave Enverin

29/04/2005  Kongresi i X i PPSH Cilat ishin premtimet e qeverisë së parë të Nanos dhe bllokimi i veprimtarisë nga PD-ja. Cila ishte marrëveshja që bëri PPSH me partinë demokratike? Cila ishte lëvizja e sindikatave, dhe kërkesat e tyre? Cila ishte thirrja e Ramiz Alisë përmes R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.377Z

Strazimiri: Gjoni drejtonte simbiozen e mafias me shtetin

Deputeti i Partise Demokratike, Gent Strazimiri deklaroi dje se ish-ministrat socialiste te Rendit, duhet te mos flasin per sigurine ne vend, pasi jane ata te cilet e bene Shqiperine nje nga vendet me te pasigurta ne Evrope dhe me gjere. Ish-zevendesministri i Brendshem, Strazimiri kundershtoi dekla

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama