Rezultate te kerkimit per termin: +Xhelil +Gjoni

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] xhelil / docs[0] 506 / hits[0] 748 / keyword[1] gjoni / docs[1] 7839 / hits[1] 14293 /
Sa shume gjera ka lene pa thene Ramiz Alia
  • 2011-10-12

Sa shume gjera ka lene pa thene Ramiz Alia

Mustafa Nano - Me Ramiz Alinë kam folur në telefon nja tri a katër herë. Kam dashur ta ftoj në programin “Déjà vu”. Dukej sikur edhe donte, edhe s’donte të vinte.

No Pic available
  • 2011-10-12

Sa shumë gjëra ka lënë pa thënë Ramiz Alia!

Mustafa Nano     Me Ramiz Alinë kam folur në telefon nja tri a katër herë. Kam dashur ta ftoj në programin Déjà vu. Dukej sikur edhe donte, edhe sdonte të vinte. Se si është ajo studioja e Déjà vu-së, më tha në një rast. Mund ta spërdredhësh gjuhën në studio të tjera,

Familja e Ramiz Alisë: Një turp heshtja e PS
  • 2011-10-09

Familja e Ramiz Alisë: Një turp heshtja e PS

Ish-Presidenti, Ramiz Alia, duke marrë një dekoratë nga ambasadori i Rusisë në Tiranë, Vladimir N. Tokin, me rastin e 60-vjetorit të rënies së nazizmit, më 21 prill 2005 Nuk ngushëlluan ata që Ramizi u dha pushtetin VDEKJA E ISHPRESIDENTIT/ Familjarët e Ramiz Ali

1990/Terrori komunist i vrasjeve në kufi
  • 2011-10-08

1990/Terrori komunist i vrasjeve në kufi

08-10-2011 / Gazeta 55 Gjatë gjithë vitit 1990 regjimi enveristo – stalinist përgjaku kufijtë Ndërsa u kishte premtuar të rinjve të vendit pasaporta për jashtë vendit, regjimi komunist skuqi kufijtë me dhjetëra vrasje, duke e mbyllur

Pensionet, 125 ushtarakët  që do të marrin paratë
  • 2011-10-03

Pensionet, 125 ushtarakët që do të marrin paratë

Janë 125 ish-ushtarakë, për të cilët ka përfunduar procedura e llogaritjes së pensionit dhe që u është bërë lidhja e përfitimit qysh në datë 30 shtator. Instituti i Sigurimeve Shoqërore publikoi listën me emrat e përfituesve, të cilën gazeta po e boton sot. Përgjithësisht, pens

No Pic available
  • 2011-07-07

Dhimbja dhe opiumi pushton kuadrot e betejës së dështuar të Edvinit për Tiranën

07-07-2011 / Nga Ardian Roshniku Bëhet fjalë për kuadër partie në kohë të reja, por prejardhja është po ajo, e shkuara. Një ndër këto kuadro është Olta Xhaçka, e kthyer në atdhe nga mërgimi i pafat, në

No Pic available
  • 2011-06-27

Pensionet, 175 ushtarakët që do të marrin paratë

Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka përfunduar llogaritjen e pensionit për 175 ish-ushtarakë, të cilëve do t’u depozitohet përfitimi në llogaritë përkatëse, sipas listës së miratuar këtë javë. Këta qytetarë përfitojnë sipas ligjit për pensionet e ushtarakëve. Gazeta boton

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama