Rezultate te kerkimit per termin: +Xhelil +Gjoni

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] xhelil / docs[0] 506 / hits[0] 748 / keyword[1] gjoni / docs[1] 7839 / hits[1] 14293 /
INTERVISTA E PLOTE Xhelil Gjoni flet per here te pare Negociatat ne korrik 90 pas hyrjes se njerezve ne ambasada
  • 2015-01-08

INTERVISTA E PLOTE Xhelil Gjoni flet per here te pare Negociatat ne korrik 90 pas hyrjes se njerezve ne ambasada

e Merkure 7 Janar 20151441 pm p classwp-caption-textXHELIL GJONI DUKE FOLUR PER PANORAMASSSAbrASSXhelil Gjoni ish-sekretari i Pare i Partise se Punes se Shqiperise per Tiranen dhe njekohesisht sekretar i Komitetit Qendror te PPSH-se thyen heshtjen e tij dhe flet per here te pare

Xhelil Gjoni: Azem Hajdari ishte spiun i Enver Hoxhës
  • 2015-01-08

Xhelil Gjoni: Azem Hajdari ishte spiun i Enver Hoxhës

“Azem Hajdari ishte i nëntëdhjetenëntave, në shërbim të Sigurimit të Shtetit... Kot thonë që është vrarë për politikë. Ai është vrarë për trafik armësh”, thotë Gjoni. Ish­sekretari i

Si kaloi vizita e parë e Ibrahim Rugovës në Tiranë?
  • 2014-12-19

Si kaloi vizita e parë e Ibrahim Rugovës në Tiranë?

Në vjeshtën e vitit 1990, kur po afrohej përvjetori i parë i themelimit të LDK-së, përmes një aktivisti tonin në Bon (Jonuzit) që kishte lidhje me Ambasadën e Shqipërisë, mbërriti ftesa e Ramiz Alisë për një takim m

NGA VEPRIMTARIA E MUHARREM BAJRAKTARIT KUNDËR PUSHTIMIT FASHIST (1941-1942)
  • 2014-10-05

NGA VEPRIMTARIA E MUHARREM BAJRAKTARIT KUNDËR PUSHTIMIT FASHIST (1941-1942)

"Në Lumë çeta trime e Muharrem Bajraktarit me popullin bujar e luftëtar të Lumës i dha grushte të forta milicisë..." - Rezoluta e Konferencës së Pezës (16 shtator 1942)Gjatë viteve 1935-1939 Muharrem Bajraktari pati jetuar në Francë, i përfshirë në organizatën "Bashkimi Kombëtar".

LISTA/ ILDKPKI: Ja lista e ish- zyrtarëve që nuk deklaruan pasurinë (mes tyre edhe Greta Koçi)
  • 2014-05-02

LISTA/ ILDKPKI: Ja lista e ish- zyrtarëve që nuk deklaruan pasurinë (mes tyre edhe Greta Koçi)

ILDKPKI njofton se shumë subjekte, pas largimit nga funksioni, nuk kanë bërë deklarimin e pasurisë në përputhje me ligjin, duke paralajmëruar se afati përfundimtar për ta është 10 maj 2014. Në të kundërt, ILDKPI bëri të ditur se  do të ketë sanksione me gjobë dhe ndjekje p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama