Rezultate te kerkimit per termin: +Xhelil +Gjoni

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] xhelil / docs[0] 506 / hits[0] 748 / keyword[1] gjoni / docs[1] 7839 / hits[1] 14293 /
LISTA/ ILDKPKI: Ja ish- zyrtarët që nuk deklaruan pasurinë (mes tyre edhe Greta Koçi)
  • 2014-05-02

LISTA/ ILDKPKI: Ja ish- zyrtarët që nuk deklaruan pasurinë (mes tyre edhe Greta Koçi)

ILDKPKI njofton se shumë zyrtarë, pas largimit nga funksioni, nuk kanë bërë deklarimin e pasurisë në përputhje me ligjin, duke paralajmëruar se afati përfundimtar për ta është 10 maj 2014. Në të kundërt, ILDKPI bëri të ditur se  do të ketë sanksione me gjobë dhe ndjekje p

No Pic available
  • 2014-03-20

ETHICA, MORE DIRECTORIO DEMONSTRATA

ORGEST AZIZI (Përsiatje metafizike të një kurbetçiu) 1. Për Drejtorin e Bibliotekës kombëtare (Mirmjes, zoti Drejtor!), shprehjet : drejtori i përjetshëm i një Biblioteke që vetëm emrin e ka kombëtare (shprehja ime) dhe drejtori i Bibliotekës kombëtare (rimarrje e tij), janë të nj

No Pic available
  • 2014-03-07

Qemal Lame: Përplasja me Samit Brokajn për lirimin e atyre që rrëzuan Enverin

TIRANE-Pas demonstratave të prillit të 1991 në Shkodër, ku mbetën të vrarë katër qytetarë, ish kryehetuesi i kohës, Qemal Lame tregon në librin e tij me kujtime debatet dhe hetimet e kryera. "Kur shembeshin themelet", rrëfen orë pas or

No Pic available
  • 2014-02-22

Qemal Lame: Gjyq politik se nuk mbrojta monumentin e Hoxhës

TIRANE-Ndërsa Tirana i gëzohej rrë zimit të monumentit të Enver Hoxhës, pasditen e 20 shkurtit 1991, Qemal Lames, asokohe kryehetues, i bëhej një gjyq politik. Ishte vënë në shënjestër pse nuk e kishte mbrojtur shtatoren e diktatorit d

A e ka spiunuar Berisha Kadri Hazbiun dhe a u propozua ai si kandidat i PPSH në zgjedhjet e para pluraliste?
  • 2014-02-20

A e ka spiunuar Berisha Kadri Hazbiun dhe a u propozua ai si kandidat i PPSH në zgjedhjet e para pluraliste?

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, në 23- vjetorin e 20 Shkurtit, i drejton ish- kryeministrit Sali Berisha disa pyetje. 20 shkurt, të kujtojmë rrëzimin e bustit të diktatorit, të mos harrojmë edhe servilin e bllokut: Sali Berishën. Pas 23 vitesh, Partia Demokratike mbetet pen

No Pic available
  • 2014-01-28

Pro amerikanët e rremë

28-01-2014 / Nga Kostaq Xoxa SSSAASSshënimet e mia të Letërkëmbimeve, kam gjetur disa letra që zgjojnë interes. Veçanërisht njëra prej tyre: “... U akuzova padrejtësisht si agjent i amerikanëve, vetëm se vëllai im kishte

Një debat për të justifikuar dështimin tonë
  • 2013-10-19

Një debat për të justifikuar dështimin tonë

Nga Mero Baze   Ajo që ka thënë Servet Pëllumbi, është një ngjarje që ka ndodhur. Ramiz Alia ka tentuar të prodhojë një skemë për të mbijetuar pasardhësit e vet pas rënies së komunizmit. Ajo që thotë Fatos Nano dhe Sali Berisha, po ashtu është një e vërtetë. Pasuesit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama