Rezultate te kerkimit per termin: +Xhelil +Gjoni

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] xhelil / docs[0] 506 / hits[0] 748 / keyword[1] gjoni / docs[1] 7839 / hits[1] 14293 /
Ja kush janë 196 zyrtarët  që do tu hetohet pasuria
  • 2013-09-06

Ja kush janë 196 zyrtarët që do tu hetohet pasuria

ILDK do të hetojë pasurinë e Fidel Yllit, Ben Blushit dhe Neritan Alibali Inspektorati i Deklarimit të Pasurive ka nisur verifikimin e pasurive për 196 zyrtarë, ndër 4640 për vitin 2013, ku shorti i hedhur ditën e djeshme ka përcaktuar emra të spikatur të Politikës, si deputetët Fidel

No Pic available
  • 2013-06-05

"Trashëgimtarët", Dëshmitarët: Ja si u themelua PS

Një rrëfim nga dëshmitarët për transformimin e PPSH-së në PS, ecejaket dhe rruga deri në ditët tona. Ky është thelbi i librit studimor të Luljeta Prognit, me titull "Trashëgimtarët", që vjen nën siglën e "UET Press"

No Pic available
  • 2013-03-03

Komunistët presion Ramës: Rivendos bustin e Enverit dhe largo biznesmenët nga PS-ja

03-03-2013 / Gazeta 55 E çuditshme, por e vërtetë. Një prej tre partive komuniste në aleancë me Partinë Socialiste i ka bërë presion Edi Ramës se do të rishikojë koalicionin pas deklaratës së tij në emisionin televizi

Ramës, të pabesit të politikës, i ikin aleatët - i mbush karriget me katër formacione komuniste
  • 2013-01-26

Ramës, të pabesit të politikës, i ikin aleatët - i mbush karriget me katër formacione komuniste

26-01-2013 / Gazeta 55 Ikja nga koalicioni opozitar i kreut të PBDNJ-së e PDS, Vangjel Dule e Paskal Milo ka detyruar kreun e opozitës Edi Rama të rikthejë bashkëpunimin me katër parti komuniste dhe Kurt Kolën. Edi Rama bëri bashkë në trye

No Pic available
  • 2012-10-06

Ramiz Alia: Kam pasur frikë për jetën, kur u dënuan artistët më 1974

Pjesë nga intervista e panjohur e Ramiz Alisë, dhënë përgjatë tri viteve Januz Januzajt dhe botuar sot në një libër, zbardhen sot në “Gazeta Shqiptare”. Anët e panjohura të ish-presidentit vijnë të rrëfyera prej v

Socialistët e kthejnë parlamentin në vitin 1945
  • 2012-09-14

Socialistët e kthejnë parlamentin në vitin 1945

14-09-2012 / Gazeta 55 Rreshtim me urdhër në krah të trashëgimtarëve të nomenklaturës enveriste dhe fjalime socialistësh që thuajse bëjnë thirrje për rikthimin në internim të të gjithë ish-pronarëve të ba

No Pic available
  • 2012-07-16

Motivet e dobëta në strategjinë e Ramës

16-07-2012 / Nga Lavdrim Lita Të analizosh sjelljen e kreut të opozitës në “luftën” politike është si përherë një sipërmarrje komplekse. Sepse strategjia e Edi Ramës për të ardhur në pushtet bazohet në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama