Rezultate te kerkimit per termin: +Xhelil +Gjoni

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] xhelil / docs[0] 506 / hits[0] 748 / keyword[1] gjoni / docs[1] 7839 / hits[1] 14293 /
No Pic available
 • 2012-01-16

Utopia pushtetore e bllokmenëve të brezit të dytë

16-01-2012 / Redaksionale Kreu i Partisë Socialiste pasi e pagëzoi publikisht Mjaft-in FRESH, i ftoi të gjithë jo 99-shat që duan të ndryshojnë realitetin e këtij vendi të bëhen pjesë e rrugës socialiste. Ai i joshi me një zbuli

No Pic available
 • 2011-12-24

Ramiz Alia para byrose se 91-shit Fajet i kemi bere te gjithe e te mos ia rrasim njeri-tjetrit

Per here te pare ai i deklaroi byroisteve se mes tyre nuk kishte asnje intelektual Momentet e diskutimit me te sforcuar te Byrose Politike kur e kishte kuptuar se numeronte ditet e fundit te pushtetit. Porosite e Ramiz Alise para kolegeve per te qend

Ilir Demalia i përgjigjet Kujtim Çashkut: Mos falsifiko historinë tonë!
 • 2011-12-24

Ilir Demalia i përgjigjet Kujtim Çashkut: Mos falsifiko historinë tonë!

Share Në përgjigje të shkrimit të Kujtim Çashkut, botuar ne gazetën Shqiptare më 8 dhjetor 2011 Historia e vërtetë e Mbledhjes së Kinostudios dhe Demonstratës së Heshtur në Tiranë. Çfarë ndodhi në Tiranë në vitin 1990, kur regjimi ishte ende në këmbë &n

PS këndon: “O Stalin të ishe gjallë...”
 • 2011-12-21

PS këndon: “O Stalin të ishe gjallë...”

21-12-2011 / Gazeta 55 Grupi parlamentar socialist i është nënshtruar dje një shfaqjeje të turpshme të Kultit të Individit si dhe të vendimit për të pastruar çfarëdolloj strukture, para se të vijnë zgjedhjet e ardhshme. Me

Fokus/Rama të festojë ditën e përmbysjes së etërve bllokmenë
 • 2011-12-08

Fokus/Rama të festojë ditën e përmbysjes së etërve bllokmenë

08-12-2011 / Gazeta 55 Në Ditën Kombëtare të Rinisë, vëmendja drejtohet tek sjellja e një opozite e cila ka rinovuar udhëheqjen e vet me një grup pinjollësh të Bllokut komunist dhe tani po kremton ndërtimin e një llogoreje politi

Levizja e Dhjetorit 21 vjet me vone
							
              	
									
										Nga Muje Bucpapaj
										
									
								
								
							
							
	
		Madhesia e germave
 • 2011-12-08

Levizja e Dhjetorit 21 vjet me vone Nga Muje Bucpapaj Madhesia e germave

Nese ndalemi per te pare thelle ne histori 8 Dhjetori qendron i ndritshem mes asaj vetmie te erret qe kishte rene si zi mbi shoqerine shqiptare te fundit te vitit 1990. Por a ka mundur ta ruaje ate shkelqim edhe sot pas 21 vjetesh ajo date e rendesishme e kalendarit tone e cila ndryshoi rren

Si u hoqen prangat e sigurimit nga duart e Dritero Agollit
 • 2011-10-29

Si u hoqen prangat e sigurimit nga duart e Dritero Agollit

Ish-zyrtari i larte i shtetit komunist Xhelil Gjoni tregon ngjarjen e pabesueshme. Rastesia e papritur kur Hysni Kapo mesoi faktin befasues dhe kembengulja e kreut te Sigurimit kryeqytetas per shtrengimin e prangave mbi duart e shkrimtarit te madh. astet ekzaltuese kur ai shpetoi nga akti fatal.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama