Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.016 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
No Pic available
  • 2017-11-23

Durrës, arrestohet 44-vjeçari i dënuar për trafik droge

Policia e Durrësit ka arrestuar një person të shpallur në kërkim të dënuar me burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda për trafik droge. Në pranga ka rënë shtetasi Arjan Xhemali (Shabani) 44 vjeç, banues në Durrës. Arrestimi i tij erdhi pasi Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë, e ka dën

Gara fatale për 300 milionë euro
  • 2017-09-24

Gara fatale për 300 milionë euro

Sipërfaqja e qendrave tregtare në Tiranë i ka kaluar 200 mijë metra katrorë, duke konkurruar denjësisht me vendet e zhvilluara, por kjo nuk po e pengon planifikimin e qendrave të reja, që pritet të ndërtohen në pothuajse të gjitha kullat e reja. Me një treg shitjesh prej vetëm 300 mili

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-07-18

Tjetërsuan votat në 25 qershor, KQZ kallëzon 76 numërues

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të kallëzojë penalisht 76 numërues të 19 qendra votimi, të cilët në 25 qershor kanë tjetërsuar votat e subjekteve te ndryshme politike. Vendimi i KQZ do merret gjatë mbledhjes së nesërme. Rinumërimi i 64 kutive të Tiranës nga KQZ, pas kërkesës

No Pic available
  • 2017-05-12

Kapen 90 kg kanabis në Shkodër e 6 kg në Tiranë, 4 në pranga

Një sasi prej 90 kg kanabis si dhe një armë zjarri janë sekuestruar nga policia e Shkodrës. Operacioni i koduar Alavana, ka çuar në pranga edhe dy shtetas, përkatësisht Pjeter Çakaj, 54 vjeç, banues në fshatin Grudë e Re si dhe Mirash Mali, 51 vjeç, banues në fshatin Xhan, Njësia Adm

PDIU zbardh emrat e listës së kandidatëve për zgjedhje
  • 2017-04-30

PDIU zbardh emrat e listës së kandidatëve për zgjedhje

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, ka publikuar emrat në listën e saj të kandidatëve për zgjedhjet e 18 qershorit. Tahir Muhedini, deputet i zgjedhur në Tiranë, është zhvendosur në Vlorë, ndërsa dy deputetët e ardhur nga lista e Partisë Demokratike, Shpëtim Idrizi dhe Mesila