Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.000 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
Prokurori i arrestuar për ryshfet del nga qelia: Ishte i sëmurë
  • 2015-12-12

Prokurori i arrestuar për ryshfet del nga qelia: Ishte i sëmurë

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda ndryshon masën e arrestit për prokurorin e Fierit, Petrit Vukaj, i akuzuar se ka marrë ryshfet në këmbim të zbutjes së dënimit, raporton Ora News. Nga arrest me burg, prokurori është vënë në arrest shtëpie me mbikëqyrje elektronike për shkak të

Apeli zbut masën e sigurisë për prokurorin Vukaj, shkaku: Gjendja shëndetësore
  • 2015-12-12

Apeli zbut masën e sigurisë për prokurorin Vukaj, shkaku: Gjendja shëndetësore

Gjykata e Apelit vendos masën e sigurisë arrest shtëpie për prokurorin e Fierit, Petrit Vukaj. Ndryshimi i masës së sigurisë, ka ndodhur me arsyetimin se prokurori nuk është mirë nga ana shëndetësore. Si pasojë e kësaj ai do të hetohet në masën e arrestit të shtëpisë dhe se do ti

Letër e hapur naçuve të ISIS-it: Ja 13 arsye pse nuk duhet ta sulmoni Shqipërinë
  • 2015-12-07

Letër e hapur naçuve të ISIS-it: Ja 13 arsye pse nuk duhet ta sulmoni Shqipërinë

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Marshalla per badjava o vella qe je per kete popull fukara. Te dergoj selam nga Arnautistani dhe si fillim me ler te te perulem per rezistencen qe po ben e per panikun qe po shkakton ketej nga Evropa plake. Po te shkruaj ne nu

Skandali i trukimeve, dënohen 6 lojtarë, etika fal klubet
  • 2015-12-06

Skandali i trukimeve, dënohen 6 lojtarë, etika fal klubet

Ndeshja Tërbuni-Bylisi 4-2 është konsideruar zyrtarisht nga Komisioni i Etikës në FSHF si e trukuar. Më në fund, pas tri seancave zvarritje për vendimin, dje Etika cilësoi fajtorë 6 lojtarë (4 të Bylisit dhe 2 të Tërbunit), ndërsa çuditërisht nuk u dënuan klubet apo drejtuesit e

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama
  • 2015-12-01

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama

Me rastin e 70- ­vjetorit të Çlirimit të atdheut, Ministria e Mbrojtjes akordoi rreth një vit më parë për 1.000 veteranë të LANÇ­it, "Medaljen e Mirënjohjes". "Gazeta Shqiptare" ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të papublikuar më parë, ku bien në sy një sërë personalite

Gjykata lë në burg prokurorin e Fierit
  • 2015-11-29

Gjykata lë në burg prokurorin e Fierit

Prokurori i Fierit i arrestuar dy ditë më parë për korrupsion ka dalë sot para gjykatës. Trupi gjykues ka dhënë masën "arrest me burg" për Petrit Vukajn, i akuzuar se mori 300 mijë lekë ryshfet për të ndikuar në uljen e dënimit të të arrestuarit Elton Xhemali i cili akuzohet se k

Prokurori i arrestuar në gjyq: Kam marrë vetëm pagën time
  • 2015-11-29

Prokurori i arrestuar në gjyq: Kam marrë vetëm pagën time

I mësuar prej vitesh të ulej në tavolinën e prokurorit në një sallë gjyqi, dje Petrit Vukaj ka qënë përballë saj në kafazin e hekurt. Gjatë seancës ai ka përjashtuar veten nga çdo aferë korruptive. "Kam mbi 20 vjet punë në Prokurori dhe përveç pagës sime, kurrë në asnjë rre