Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.000 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
Prokurori në arrest, çfarë deklaroi në Gjykatën e Krimeve të Rënda
  • 2015-11-29

Prokurori në arrest, çfarë deklaroi në Gjykatën e Krimeve të Rënda

"Në 20 vite punë në Prokurori, përveç pagës sime nuk kam marrë asnjë lloj përfitimi tjetër. Kurrë". Prokurori Petrit Vukaj, i arrestuar të premten për akuzën e "korrupsionit", e ka nisur në këtë formë deklarimin e tij në Gjykatës për Krimet e Rënda. Mesditën e djeshme ai u p

Pazaret në tavolinë mes vëllait të të arrestuarit, prokurorit dhe oficerit
  • 2015-11-29

Pazaret në tavolinë mes vëllait të të arrestuarit, prokurorit dhe oficerit

Drejtësia Prokurori Vukaj i adreson veprimet te Gazmir Nelollari: Duam 300 mijë lekë Sokol Çobo Prokurori i arrestuar në Fier, Petrit Vukaj, ka bërë pazare të hapura me të afërmit e një të arrestuari. Ai është ulur në një tryezë me ta, në prani edhe të një oficeri të policisë.

Zjarrfikësja tërheq me kavo ambulancën
  • 2015-11-29

Zjarrfikësja tërheq me kavo ambulancën

Skandali Ndeshja Tërbuni-Teuta kthehet në tragjikomedi. Liberiani Gebor shembet në tokë, por e rimerr veten ERION ABULE Stadiumi i Pukës Ismail Xhemali është shndërruar sërish këtë javë në qendër të vëmendjes. Por më shumë se sa rezultati dhe loja në fushë, ku u përfol për një

Pranga prokurorit të Fierit, ryshfet për të nxjerrë nga burgu të arrestuarin
  • 2015-11-28

Pranga prokurorit të Fierit, ryshfet për të nxjerrë nga burgu të arrestuarin

Arrestohet prokurori i Prokurorisë së Fierit, Petrit Vukaj, për "korrupsion pasiv". Lajmin e bën me dije organi i akuzës, duke zbardhur edhe dosjen në ngarkim të prokurorit. Sipas hetimeve ka rezultuar se prokurori kishte marrë ryshfet 300 milje lekë të reja në këmbim të premtimin për

Historia e arrestimit të Vukës dhe premtimi i Llallës
  • 2015-11-28

Historia e arrestimit të Vukës dhe premtimi i Llallës

Petrit Vukaj me një karrierë 20-vjeçare në prokurori, u arrestua mëngjesin e djeshëm si i dyshuar për korrupsion. Sipas Prokurorisë së Përgjithshme, Vukaj kishte marrë 300 mijë lekë ryshfet nga vëllai i një të akuzuari për aksidentin ku humbi jetën shefi i rendit të Delvinës, p

Ryshfeti 300 mijë lekë, pranga prokurorit
  • 2015-11-28

Ryshfeti 300 mijë lekë, pranga prokurorit

Fier, arrestohet për korrupsion Petrit Vuka. Mori përsipër lirimin e të paraburgosurit Aksidenti – Në mars të 2013-s, Elton Xhemali, në aksin Levan-Tepelenë, pësoi aksident, ku si pasojë humbi jetën pasagjeri i tij, oficeri Përparim Bizhga Korruptimi – Dyshohet se prokurori

Dyshohet se mori 300 mijë lekë ryshfet, Gjykata lë në burg prokurorin Vukaj 
  • 2015-11-28

Dyshohet se mori 300 mijë lekë ryshfet, Gjykata lë në burg prokurorin Vukaj 

Arrest me burg është masa që Gjykata e Krimeve të Rënda, Tiranë ka dhënë për prokurorin Petrit Vukaj, i cili një ditë më parë u arrestua për konsumimin e veprës penale Korrupsioni pasiv….i prokurorit…. Dyshohet se prokurori me detyrë në Prokurorinë e Fierit, nëpërmjet