Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.000 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
No Pic available
  • 2015-11-27

Mori përsipër zbutjen e kërkesës për dënim, arrestohet prokurori i Fierit

Policia ka arrestuar një prokuror pasi akuzohet për korrupsion pasiv. Bëhet fjalë për prikurorin Petrit Vukaj. Gazetari i Ora News, Xhemil beharaj tha se Prorkurori i Prokurorisë së Fierit u arrestua mëngjesin e sotëm në momentin kur po shkonte në punë. Sipas Prokuroisë, Vukaj ka marrë

No Pic available
  • 2015-11-27

Kërkoi 300 mijë lekë për zbutjen e dënimit, arrestohet prokurori i Fierit

Policia ka arrestuar një prokuror pasi akuzohet për korrupsion pasiv. Bëhet fjalë për prokurorin Petrit Vukaj. Gazetari i Ora News, Xhemil Beharaj tha se Prorkurori i Prokurorisë së Fierit u arrestua mëngjesin e sotëm në momentin kur po shkonte në punë. Sipas Prokuroisë, Vukaj ka marr

Drejtësi?! Pranga prokurorit dhe revolta tronditëse e një babai
  • 2015-11-27

Drejtësi?! Pranga prokurorit dhe revolta tronditëse e një babai

Këto ditë, kur po flitet kaq shumë për reformën në drejtësi, vazhdojnë të vijnë lajme të këqija nga kjo fushë. Mëngjesin e së premtes u mësua se policia ka arrestuar një prokuror pasi akuzohet për korrupsion pasiv. Bëhet fjalë për prokurorin Petrit Vukaj. Prokurori i Fierit u a

Mori para per uljen e denimit arrestohet prokurori Petrit Vukaj
  • 2015-11-27

Mori para per uljen e denimit arrestohet prokurori Petrit Vukaj

Foto arkiv PUBLICITET Fier 27 nentor 2015 NOAal- Vihet ne pranga nje prokuror nen akuzen e korrupsionit Prokurori i Fierit Petrit Vukaj eshte vene ne pranga nen akuzen e korrupsionit pasiv te prokurorit Nga hetimet e kryera nga Prokuroria e Krimeve te Renda ka rezultuar se

Fier, arrestohet një prokuror për Korrupsion pasiv
  • 2015-11-27

Fier, arrestohet një prokuror për Korrupsion pasiv

Policia e Fierit ka arrestuar një prokuror të këtij rrethi me akuzën për Korrupsion pasiv. Sipas burimeve nga Gjykata e Krimeve të Rënda, në pranga ka rënë prokurori Petrit Vukaj, i cili është ndaluar nga Task-Forca në  Tiranë. Përmes një njoftimi pë shtyp, Vukaj ka marrë përsip

Dosja voluminoze e UEFA-s shtyn vendimin për Tërbuni-Bylis
  • 2015-11-27

Dosja voluminoze e UEFA-s shtyn vendimin për Tërbuni-Bylis

Hetimet Komisioni i Etikës kërkon një tjetër javë për të shqyrtuar provat Komisioni i Etikës në Federatën Shqiptare të Futbollit nuk ka dalë dje me një vendim rreth ndeshjes së javës së 11 të Kategorisë Superiore, Tërbuni-Bylis, e cila aludohet se ka qenë e manipuluar. Shkak ësh

300 mijë lekë për të nxjerrë nga burgu të arrestuarin, pranga prokurorit në Fier
  • 2015-11-27

300 mijë lekë për të nxjerrë nga burgu të arrestuarin, pranga prokurorit në Fier

Një prokuror i Prokurorisë së Fierit është vënë në pranga mëngjesin e sotëm me akuzën e korrupsionit pasiv. Petrit Vukaj akuzohet se kundrejt shumës 300 mijë lekë të rinj kishte marrë përsipër zbutjen e kërkesës për dënimin e një personi, i cili kishte shkaktuar një akside