Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.000 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
No Pic available
  • 2017-04-30

LISTA/ Kandidatët për deputetë të PDIU, Idrizi dhe Doda kandidojnë në Tiranë

Edhe PDIU ka dorëzuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë në KQZ për zgjedhjet e 18 qershorit. Kryetari Shpëtim Idrizi dhe Mesila Doda kandidojnë në qarkun e Tiranës. Lista e plotë e PDIU Qarku Tiranë Shpëtim Idrizi Mesila Doda Marinelo Rami Arjan Hamiti Alfred Deshati Qarku E

No Pic available
  • 2017-04-14

Veliaj: Me LSI bëjmë gjëra të pamundura, Meta: Jam socialist i vjetër

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta ishin bashkë për të përuruar punimet e rrugës në Zall Herr.  Kryebashkiaku Veliaj vlerësoi reformat e bërë në këta 4 vjeçar, për të cilat tha se pa LSI do të ishin të pamundura. Veliaj: Unë jam sot këtu bashk

Meta batuta me Veliajn: Jam socialist më i vjetër se Erioni
  • 2017-04-14

Meta batuta me Veliajn: Jam socialist më i vjetër se Erioni

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta ishin bashkë për të përuruar punimet e rrugës në Zall Herr. Kryebashkiaku Veliaj vlerësoi reformat e bërë në këta 4 vjeçar, për të cilat tha se pa LSI do të ishin të pamundura. “Unë jam sot këtu bashkë me kr

No Pic available
  • 2017-02-04

Familja e Dritëro Agollit hap dyert e mortit, homazhe në shtëpi

Ndarjen me shkrimtarin Dritero Agolli ish-ministri i Kulturës Limoz Dizdari ka zgjedhur ta bëjë përmes muzikës dhe vargjeve plot rimë të krijuara nga Dritëroi. Ai thotë se ndiehet krenar që ka qenë bashkëkohës i këtij njeriu sa të madh aq edhe të thjeshtë. Kanë qenë të shumtë t

No Pic available
  • 2017-02-02

Përshtypje të pashlyeshme nga takimi me Mato Matën

– Kalojnë minatorët, hiqni kapelen!, Xhevahir Spahiu – Nga Edmond Ismailati Memaliaj është qyteti i banuar kryesisht nga familjet e minatorëve dhe punëtorëve që përlesheshin çdo ditë me thellësitë e nëntokës, si heronj të vërtetë. Disa prej këtyre heronjëve të nënto

No Pic available
  • 2016-12-28

Nuk vërtetohet akuza, pushohet çështja për Prokurorin Petrit Vukaj

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka pushuar çështjen për ish-prokurorin Petrit Vukaj, i cili akuzohej për korrupsion pasiv. Çështja u pushua me arsyetimin se akuza ndaj tij nuk vërtetohet. Ish-prokurori i Fierit Petrit Vukaj akuzohet se ka marrë rryshfet në këmbim të zbutjes së dë

Apeli i Krimeve të Rënda shpall të pafajshëm prokurorin e Fierit, Petrit Vukaj
  • 2016-12-28

Apeli i Krimeve të Rënda shpall të pafajshëm prokurorin e Fierit, Petrit Vukaj

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda shpalli të pafajshëm prokurorin e Fierit, Petrit Vukaj, i marrë i pandehur një vit më parë për afera korruptive. Për prokurorin Vukaj, shkalla e lartë e Krimeve të Rënda kishte shpallur më herët 18 muaj dënimin me shërbim prove, si dhe heqje të