Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.000 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
Ish-prokurori i Fierit i shpeton burgut denohet me sherbim prove
  • 2016-10-28

Ish-prokurori i Fierit i shpeton burgut denohet me sherbim prove

Tirane 27 tetor 2016 NOAal - Gjykata e Krimeve te Renda deklaroi fajtor per akuzen e Korrupsionit ish-prokurorin e Fierit Petrit Vukaj Vukaj u denua me 2 vite e 6 muaj sherbim prove  Bashke me ish-prokruorin Vukaj u denua shtetasi Arjan Xhemali dhe oficeri i Policise se Shtetit Gazmir Nelollari m

No Pic available
  • 2016-10-27

Dënohet me 2 vite e 6 muaj shërbim prove ish-prokurori, Petrit Vukaj

Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi sot me 2 vite e 6 muaj shërbim prove ish-prokurorin Petrit Vukaj për akuzën e korrupsionit pasiv. Vukaj u arrestua me 27 nëntor 2015 për marrje ryshfeti në këmbim të zbutjes së dënimit. Por në dhjetor të po atij viti u vu në arrest shtëpie me mbikqyr

Krimet e Rënda dënojnë me 3 vjet burg ish-prokurorin e Fierit Petrit Vukaj
  • 2016-10-27

Krimet e Rënda dënojnë me 3 vjet burg ish-prokurorin e Fierit Petrit Vukaj

Gjykata e Krimeve të Rënda ka gjetur fajtor dhe ka dënuar me 3 vjet burg dhe 5 vjet heqje e të drejtës së ushtrimit të profesionit ish-prokurorin Petrit Vukaj. Vukaj, ish-prokuror i Fierit, u arrestua më 27 nëntor 2015 me akuzën e korrupsionit pasiv. Ai akuzohet se mori ryshfet për të ul

Pergjimet qe fundosen prokurorin Ktheme leket ose te nxora ne gazete
  • 2016-10-08

Pergjimet qe fundosen prokurorin Ktheme leket ose te nxora ne gazete

Prokuroria per Krimet e Renda ka kerkuar dje denimin me 3 vite burg te prokurorit te Fierit Petrit Vukaj te akuzuar per korrupsion por per shkak se i pandehuri vuan nga nje forme e rende epilepsie Prokuroria kerkoi pezullimin e denimit me burg dhe venien e tij ne sherbim prove per nje periudhe 2-vje

No Pic available
  • 2016-10-08

MESAZHET/ Më kthe lekët, ose të nxjerr në gazetë, përgjimet që fundosën Prokurorin

Prokuroria për Krimet e Rënda tha dje fjalën e fundit në procesin gjyqësor ndaj prokurorit të Fierit, Petrit Vukaj, duke i kërkuar Gjykatës deklarimin e fajshëm të tij për akuzën e korrupsionit pasiv dhe dënimin me 3 vjet burg. Për shkak se i pandehuri vuan nga një formë e rënd

REPLIKAT/ Legen, kazan, lepur: Ato që nuk u dëgjuan në Kuvend, nga sherri i përjavshëm
  • 2016-10-07

REPLIKAT/ Legen, kazan, lepur: Ato që nuk u dëgjuan në Kuvend, nga sherri i përjavshëm

Këto më poshtë janë disa nga replikat e djeshme në Kuvend. Si zakonisht, nuk mungojnë fyerjet dhe akuzat e ashpra. Si çdo të enjte! Replikat janë zbardhur nga Panorama. Edi Rama: Vetëm një referendum do të ishte sot i sinqertë, po të propozohej nga PD-ja, referendumi për të ndër

Nis projekti për Selitën, Veliaj: Viti i dytë, investime në zonat periferike
  • 2016-08-27

Nis projekti për Selitën, Veliaj: Viti i dytë, investime në zonat periferike

Bashkia e Tiranës ka nisur projektin për rikualifikimin e plotë urban të bllokut të banimit në Selitë, kufizuar nga Rr. "Mentor Xhemali", Rr. "Hajdar Tafa", Rr. "Qemal Butka" dhe Rr. "Frang Bardhi". Punimet u inspektuan sot nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar e