Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.012 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
Nuk iu bindën urdhrit të policisë, arrestohen kushërinjtë
  • 2016-06-19

Nuk iu bindën urdhrit të policisë, arrestohen kushërinjtë

Nuk i binden urdhrit të Forcave Operacionale për të ndaluar, pasi në mjet kishin shtetasin Bedri Haka, arrestohen dy kushërinj. Burimet zyrtare të policisë lokale bëjnë me dije se në pranga kanë rënë shtetasit Xhemali Prushi 22 vjeç dhe Skerdi Prushi 19 vjeç, banues në Fushë-Krujë.

Mehmet Shehu, e vërteta e bunkerëve
  • 2016-06-13

Mehmet Shehu, e vërteta e bunkerëve

Maliq Sadushi, ish zv.ministri i Mbrojtjes nën Mehmet Shehun, edhe pas viteve 90-të ka qenë mjaft diskret në prononcimet për mediat, lidhur me periudhën e punës së tij me kryeministrin më jetëgjatë në historinë e vendit. Pas fundit të hidhur të Shehut, ai u degradua po nuk u burgos. P

Përfundon pilotimi në 12 shkolla, gati kurrikula e parë online
  • 2016-05-21

Përfundon pilotimi në 12 shkolla, gati kurrikula e parë online

Projekti Harito: Teknologjia do të jetë edhe më në qendër të jetëve tuaja Një kurrikulë mësimore, që përfshin njohuritë bazë në fushën e kodimit, apo siç njihet ndryshe programimit kompjuterik, është gati të futet në programet mësimore të shkollave 9-vjeçare. Pas pilotimit t

No Pic available
  • 2016-05-17

Noka: Pajisja e përgjimit kushton 800 mijë euro, përgjon edhe celularin e fikur

Nënkryetari i komisionit të Sigurisë, Flamur Noka tha se pajisje e përgjimit përdoret nga Policia e Shtetit dhe mbahet në Akademinë e Rendit. Në mbledhjen e komisionit, Noka tha se pajisja kushton 800 mijë euro dhe mund të përgjojë edhe kur celulari është fikur. Debatet në komision Xh

Ndodh ne Superligen shqiptare portieri shenon gol nga porta ne porte VIDEO
  • 2016-05-15

Ndodh ne Superligen shqiptare portieri shenon gol nga porta ne porte VIDEO

Kukesi ka regjistruar fitore 1-2 ne Ismail Xhemali ndaj Terbunit Verilindoret e kane nisur takimin jo ashtu sic duhej pasi pesojne gol brenda 10 minutavebr br Portieri i vendasve i jep avantazhin skuadres duke realizuar nje gol spektakolar nga porta ne portebr br Kuka shkelmon topin dhe e con ne

Rryshfeti 300 mijë lekë, refuzohet gjykimi i shkurtuar për prokurorin
  • 2016-05-13

Rryshfeti 300 mijë lekë, refuzohet gjykimi i shkurtuar për prokurorin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka hapur gjykimin ndaj ish-prokurorit të Fierit, Petrit Vukaj dhe 3 të pandehurve të tjerë. Petrit Vukaj Vukaj është nën akuzë për korrupsion bashkë me shtetasit Gazmir Nelollari, Elton Xhemali dhe Arjan Xhemali. Këta dyshohet se do të favorizonin në një

VIDEO/ Reshjet e shiut shkaktojnë përmbytje, ankohen banorët
  • 2016-04-26

VIDEO/ Reshjet e shiut shkaktojnë përmbytje, ankohen banorët

Moti i keq me reshje të dendura shiu ka shkaktuar probleme në Tiranë. Rrugë e zona banimi janë përfshirë nga uji, ndërkohë që banorët ankohen se shumë syresh e kanë pasur edhe të pamundur të dalin nga banesat, për shkak të përmbytjeve para pallateve. "Mjafton nje shi pak me i de