Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.000 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
No Pic available
  • 2016-04-07

Mbi diskutimet në parlamentin shqiptar, në vigjilje të 7 prillit të 1939-s

Pas ultimatumit në vigjilje të 7 prillit, në parlament - Menjëherë e mori fjalën Hafëz Xhemali, i cili pyeti: -A janë vënë në dijeni Shtetet e mëdha dhe fqinjët tanë mbi rrezikun që na kërcënon? -Le të përgjigjet ministri i Jashtëm, z.Eqrem Libohova, - tha mbreti dhe mbës

Partizani ngec sërish, titulli edhe më larg
  • 2016-02-28

Partizani ngec sërish, titulli edhe më larg

PROTESTA Futbollistët e Tërbunit përcollën një mesazh për futbollin shqiptar para fillimit të ndeshjes me Partizanin, duke kërkuar fair play. Pukjanët, gjatë këtyre javëve, janë ankuar ndaj vendimeve të gjyqtarëve, ndaj para ndeshjes kishin veshur të gjithë fanella të bardha, me mb

No Pic available
  • 2016-02-18

Pas Canit një tjetër zyrtar i lartë largohet nga ministria e Financave

Vetëm dy ditë pas largimit të  Shkëlqim Canit nga ministria e Financave një tjetër zyrtar i lartë nga ky dikaster ka dhënë dorëheqjen. Mësohet se ditën e sotme  Drejtoresha e Përgjithshme e Borxhit, Adela Xhemali ka dhënë dorëheqjen. Nuk dihen arsyet e kësaj dorëheqje të saj, po

No Pic available
  • 2016-02-18

Largohet nga detyra Drejtorja e Përgjithshme e Drejtorisë së Borxhit Publik

Largohet nga detyra Drejtorja e Përgjithshme e Drejtorisë së Borxhit Publik në ministrinë e Financave, Adela Xhemali. Ministria e Financave të enjten e 18 shkurtit, përmes një komunikate për shtyp, sqaron se Xhemali ka kërkuar pezullimin për arsye familjare. Drejtori i Përgjithshëm i Dr

Pas shkarkimit te Canit jep doreheqjen drejtorja e Borxhit ne ministrine e Financave
  • 2016-02-18

Pas shkarkimit te Canit jep doreheqjen drejtorja e Borxhit ne ministrine e Financave

Drejtorja e Pergjithshme e Drejtorise se Borxhit Publik ne Ministrine e Financave Adela Xhemali ka dhene doreheqjenbr br Ministria e Financave leshoi nje komunikate te shkurter per shtyp ku thote se doreheqja e Xhemalit eshte bere per arsye familjarebr br Doreheqja vjen pak dite pas shkarkimi

Jep dorëheqjen drejtoresha e Borxhit në Ministrinë e Financave
  • 2016-02-18

Jep dorëheqjen drejtoresha e Borxhit në Ministrinë e Financave

Drejtoresha e përgjithshme e Drejtorisë së Borxhit Publik në Ministrinë e Financave, Adela Xhemali ka dhënë dorëheqjen. Lajmi konfirmohet nga Ministria e Financave përmes një komunikate për shtyp, ku sqarohet se dorëheqja e zyrtares është bërë për arsye familjare. Gjithësesi, dorë

Skënderbeu arratiset, Partizani barazon mes tensionit
  • 2016-02-14

Skënderbeu arratiset, Partizani barazon mes tensionit

SKËNDERBEU Plus 4 nga Partizani? Ne do ta llogarisim sikur Partizani do ti fitojë të gjitha ndeshjet. Vetëm në këtë mënyrë do të jemi të motivuar që të qëndrojmë në krye të renditjes, tha trajneri Josa. TIRANA Jam i kënaqur dhe me lojtarët e rinj të afruar ku do të veçoja Peçi