Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.000 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
No Pic available
  • 2008-02-20

Libri fjalepake per gerneten e Ustait

Anisa Ymeri Liber fjalepake! Mund fare mire te kishte arritur ne qindra faqe monografia per Usta Laver Bariun, por ja qe autori, studiuesi Vasil Tole, ka shkuar shkurt per te fundmin e mjeshtrave te medhenj te sazeve. Gjithcka nis me jeten e tij, ku mund te gjenden jo pak copeza interesante. Per te

No Pic available
  • 2008-01-27

Pa arsimimin e jurist

Nga Misto Xhemali Tashm

No Pic available
  • 2008-01-22

Skënderbeu hap Institutin e Trashëgimisë

Një konferencë mbi Skënderbeun, prêt shiritin e Institutit të Trashëgimisë Kulturore"Pjetër Bogdani" në Shkup. Sot ky institut nis punën zyrtarisht. Drejtoresha e institucionit, Merushe Hoxha, tha për gazetën se hulumtimi shkencor si dhe sendërtimi i vlerave shpirtërore dhe kombë

No Pic available
  • 2008-01-13

75 vjet burg per "Kompas"

TIRANE - Shtate te pandehurit e procesit "Kompas" u denuan dje me 75 vjet e 6 muaj burg. Pas tre vitesh gjykime, togat e zeza te Gjykates se Krimeve te Renda, deklaruan dje fajtore Arjan Selimin (Armand Andoni), Muhamet e Blenard Fejzullahun, Fatmir Kucin, Petraq Avramin, Arian Xhemalin (Shabani) d

No Pic available
  • 2007-12-15

“Kompasit” i vjen fundi, 76 vjet burg

Redinalda Caushaj Nje nga tete pjesetaret e grupit te arrestuar tre vjet me pare, gjate operacionit antidroge “Kompas”, mund te marre pafajesine seancen e ardhshme ne Gjykaten e Krimeve te Renda. Pretenca e prokurorise vuri nen akuze per trafik nderkombetar te droges nga Shqiperia per ne Itali s

Triumfojnë të mëdhatë, dështon Interi
  • 2006-09-13

Triumfojnë të mëdhatë, dështon Interi

Liga e Kampioneve ka nisur mbrëmë fazën më të rëndësishme dhe më interesante të saj, atë të ndeshjeve në grupe dhe ligjin e kanë bërë kryesisht favoritet, me përjashtimin e zakonshëm të Interit. Kampionia në fuqi, Barcelona, ka ngritur siparin e golave në ndeshjet e para në grup