Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.000 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
Skënderbeu bie në Shkodër, Partizani kap kreun
  • 2016-01-31

Skënderbeu bie në Shkodër, Partizani kap kreun

Kampionët munden nga Vllaznia. Përfitojnë të kuqtë që hakmerren ndaj Laçit. Tirana mposht Tërbunin ERION ABULE Ka rinisur me emocione dhe surpriza kampionati shqiptar. Në javën e 19 të tij, që përkon me fillimin e fazës së dytë, bie në sy humbja e papritur e Skënderbeut në Shkod

Reduktohen reshjet, situata sërish problematike. Evakuohen 50 familje në Tufinë
  • 2016-01-08

Reduktohen reshjet, situata sërish problematike. Evakuohen 50 familje në Tufinë

Bashkia evidenton zonat problematike, njësia nr. 4 në gjendje më të rëndë Mazniku – Kemi probleme në dy ose tri ura në komunat Zall-Bastar, Zall-Herr dhe në disa zona të banuara. Familjet janë larguar nga zonat ku ka pasur rrëshqitje pranë shtëpive Masat – Më shum

Tirana në ujë, shkallon lumi Lana, lë pa shtëpi 20 familje
  • 2016-01-07

Tirana në ujë, shkallon lumi Lana, lë pa shtëpi 20 familje

Situatë problematike në Babrru, Kombinat, Lanabregas Shpresa Mezini Mjaftuan vetëm 24 orë reshje të dendura shiu që i gjithë vendi të mbërthehet nga përmbytjet. Shiu i ditë-natës së djeshme ka rrezikuar jetën e një numri të konsiderueshëm familjesh, pa lënë pas bllokimin e ak

Erion Veliaj në Sri Lanka, Lana bëhet kryebashkiakja e Tiranës
  • 2016-01-07

Erion Veliaj në Sri Lanka, Lana bëhet kryebashkiakja e Tiranës

Kryeministri shullëhet në Majami, Shqipëria bëhet det Përmbytet vendi/Uji vërshon në rrugë e banesa në Tiranë, Lezhë, Fushë Krujë, Bulqizë e Vlorë. Lumi i Lanës del nga shtrati, familjet pranë Bregut të Lumit në rrezik, kërkojnë ndihmën e autoriteteve. Në Elbasan banorë

Tiranë, fryhet lumi Lana, evakuohen 28 familje në Babrru dhe Bregu i Lumit
  • 2016-01-06

Tiranë, fryhet lumi Lana, evakuohen 28 familje në Babrru dhe Bregu i Lumit

Reshjet e dendura të shiut dhe prurjet e mëdha kanë shkaktuar probleme dhe në qarkun e Tiranës.  Janë evakuar 28 familje ë Babrru dhe tek Bregu i Lumit pasi banesat e tyre rrezikoheshin nga përmbytjet. Lumi Lanë në Tiranë është fryrë shumë dhe në disa zona ka arritur të jetë në n

Tiranë, fryhet Lana, evakuohen familje në Babrru dhe Bregu i Lumit. Ushtria në gatishmëri
  • 2016-01-06

Tiranë, fryhet Lana, evakuohen familje në Babrru dhe Bregu i Lumit. Ushtria në gatishmëri

I gjithë vendi është përfshirë në një mot të keq me reshje të dendura shiu dhe dëbore. Rreshjet kanë shkaktuar problematika dhe në disa zona të Tiranës. Lumi Lana i cili përshkon kryeqytetin mes për mes është fryrë duke dalë arritur në pikën më të lartë të shtratit prej bet

Evakuohen 25 familje të Tiranës
  • 2016-01-06

Evakuohen 25 familje të Tiranës

Ministria e Brendshme e Shqipërisë ka bërë të ditur të dhënat deri në mesditë të situatës në të gjithë vendin, ku prezenca e ujit është vënë re në mjaft zona, si në Tiranë dhe Lezhë. Sipas M