Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.011 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
Lana dhe Erzeni, dhe lumi Tirana dalin nga shtrati, evakuohen 40 familje
  • 2016-01-06

Lana dhe Erzeni, dhe lumi Tirana dalin nga shtrati, evakuohen 40 familje

Edhe sot në mbrëmje situata në kryeqytet vazhdon të paraqitet kritike për shkak të reshjeve masive.  Lumi i Tiranës dhe lumi Lana kanë arritur nivelin e tyre maksimal, duke paraqitur rrezik serioz për daljen e tyre nga shtrati. Në zonën e Bregut të Lumit dhe Babrru situata paraqitet tej

Vazhdon situata e rënduar edhe në Shqipëri
  • 2016-01-06

Vazhdon situata e rënduar edhe në Shqipëri

Brenda pak orësh disa zona të Tiranës janë përmbytur nga reshjet e dendura të shiut. Lumi i Lanës ka dalë nga shtrati dhe të dy trotuaret anës tij janë përmbytur. Trafiku në rrugët kryesore të kryeqytetit është rënduar dhe disa rrugë si "Siri Kodra", "Don Bosko" dhe "Mentor Xhema

Nje burre ne Vlore ushtron dhune mbi gruan dhe dy vajzat
  • 2016-01-05

Nje burre ne Vlore ushtron dhune mbi gruan dhe dy vajzat

PUBLICITET Vlore 5 janar 2015 NOAal- Nje kryefamiljar ne Vlore ushtron dhune mbi gruan dhe dy vajzat e tijbr br Bajram Xhemali 49 vjec u vu ne prangat e policise diten e djeshme pas denoncimit te bere nga gruaja dhe vajzatbr br Ai u arrestua ne banesen e tij ne lagjen 24 Maji pa

Mesazhi me të cilin i kërkoi ndarjen Kleas i dashuri prej vjetësh
  • 2015-12-26

Mesazhi me të cilin i kërkoi ndarjen Kleas i dashuri prej vjetësh

“Nuk e mendoj që lidhja jonë të vazhdojë më! Ne jemi shumë të rinj për të pasur një lidhje serioze dhe për t’i qëndruar gjithmonë pranë njëri-tjetrit”. Ky ka qenë mesazhi i lamtumirës i dërgua

VIDEO/ Skënderbeu kampion dimri, i shkakton humbjen e parë Partizanit
  • 2015-12-20

VIDEO/ Skënderbeu kampion dimri, i shkakton humbjen e parë Partizanit

Skënderbeu ka fituar sot kryendeshjen e javës së 17-të. Korçarët kanë mundur 1-0 Partizanin në shtëpinë e tyre, duke fituar kështu betejën e radhës në luftën për titull.Një ndeshje spektakolare e vendosur nga një gol mjaft i bukur i Peter Olainkës me kokë i cili i jep kryesimin

Krishtlindjet e pleqve të Lulishtes 1 Maji
  • 2015-12-14

Krishtlindjet e pleqve të Lulishtes 1 Maji

-Albanian Stories Nga Rudina Xhunga Një gur dominoje godet tavolinën. Një dorë e vogël dhe e imët i kthen gurët me një shpejtësi marramendëse. Një zë i acaruar bërtet: Luaje mo burrë, se na çmende. Një tjetër ia pret: Do të dalësh? Bjeri dyshit, ore. Në një letër të verdhë s

188 intelektuale nga Shqiperia i thone Jo bashkesise se komunave serbe
  • 2015-12-14

188 intelektuale nga Shqiperia i thone Jo bashkesise se komunave serbe

Transmetuar me 13122015 - 2010 Plot 188 nenshkrues intelektuale pedagoge artiste e studente nga Shqiperia kane nenshkruar peticionin per te kundershtuar Marreveshjen e Kosoves me Serbine per krijimin e Bashkesise se Komunave me sh