Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.000 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
Lë qelinë prokurori i arrestuar për ryshfet, apeli zbut masën: Është sëmurë
  • 2015-12-13

Lë qelinë prokurori i arrestuar për ryshfet, apeli zbut masën: Është sëmurë

Prokurori i Fierit, Petrit Vukaj arrestuar me akuzën e ryshfetit në këmbim të nxjerrjes nga burgu të një të arrestuari është liruar nga qelia dhe është lënë në "arrest shtëpie". Vendimi është marrë sot nga gjykata e Apelit për Krimet e Rënda, duke marrë në konsideratë kërkes

Shkon në 115 numri i intelektualëve nga Shqipëria që i thonë jo Asociacionit (Lista)
  • 2015-12-13

Shkon në 115 numri i intelektualëve nga Shqipëria që i thonë jo Asociacionit (Lista)

Ka shkuar në 115 nënshkrues, numri i intelektualëve, pedagogëve, artistëve e studentëve nga Shqipëria që po kundërshtojnë Marrëveshjen e Kosovës me Serbinë, për krijimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe. Peticioni ka nisur me 3 dhjetor, dhe për dhjetë ditë ka tubuar lis

Mbi 115 intelektualë nga Shqipëria i thonë jo Asociacionit
  • 2015-12-13

Mbi 115 intelektualë nga Shqipëria i thonë jo Asociacionit

Peticioni, i cili ka filluar me 3 dhjetor në Shqipëri, është nënshkruar nga 115, intelektual, pedagogë, artistë e studentë, që po kundërshtojnë Marrëveshjen e Kosovës me Serbinë, për krijimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Në tekstin e peticionit shkruan, "ne qytetar

No Pic available
  • 2015-12-12

Prokurori i arrestuar për rryshfet del nga qelia, Apeli: Petrit Vukaj është i sëmurë

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda ndryshon masën e arrestit për prokurorin e Fierit Petrit Vukaj i akuzuar se ka marrë rryshfet në këmbim të zbutjes së dënimit. Nga arrest me burg prokurori është vënë në arrest shtëpie me mbikqyrje elektronike për shkak të gjëndjes jo të mirë

No Pic available
  • 2015-12-12

Arrest shtëpie me mbikqyrje elektronike për Prokurorin e Fierit

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë arrest shtepie me mbikqyrje elektronike për Prokurorin e Fierit, Petrit Vukaj. Kjo masë sigurie për Prokuroin Vukaj u vendos për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore. Ndërkohë pritet edhe ekspertiza mjeko ligjore

Ndryshon masa Apeli dergon ne shtepi prokurorin Vukaj
  • 2015-12-12

Ndryshon masa Apeli dergon ne shtepi prokurorin Vukaj

Prokurori Vukaj PUBLICITET Fier 12 dhjetor 2015 NOAal- Gjykata e Apelit ne Krimet e Renda ka ndryshuar sot masen e sigurise nga arrest me burg ne arrest shtepie per prokurorin Petrit Vukaj i arrestuar rreth nje jave me pare per korrupsionbr br Por gjate qendrimit te tij n

Apeli ndryshon masën e sigurisë për prokurorin, shkak gjendja shëndetësore
  • 2015-12-12

Apeli ndryshon masën e sigurisë për prokurorin, shkak gjendja shëndetësore

Është ndryshuar masa e sigurisë nga "arrest me burg" në "arrest shtëpie" për prokurorin e Fierit, Petrit Vukaj. Ky i fundit është arrestuar dy javë më parë me akuzën e korrupsionit. Gjykata e Apelit, ndryshimin e masës së sigurisë e ka argumentuar me gjendjen jo të mirë shëndetës