Rezultate te kerkimit per termin: +Xherdan +Shaqiri

Meta: total 1000 / total_found 1627 / time 0.001 / keyword[0] xherdan / docs[0] 1878 / hits[0] 2625 / keyword[1] shaqiri / docs[1] 3218 / hits[1] 6481 /
Siti feston me goleadë titulli, tifozët pushtojnë fushën
  • 2018-04-22

Siti feston me goleadë titulli, tifozët pushtojnë fushën

Edhe pse e fitoi zyrtarisht titullin një javë më parë pas humbjes së rivalëve të Manchester United ndaj WBA, Manchester City nuk bën aspak skonto dhe e feston në mënyrën më të mirë përpara tifozëve të tij titullin e fituar. Citziens shkatërruan me rezultatin e thellë 5-0 Swansea C

No Pic available
  • 2018-02-24

Gafë e Butland, Shaqiri nuk i mjafton Stoke City-it

Një gafë e portierit Butland i hoqi fitoren nga duart Stoke City në transfertën e King Power Stadium ndaj Leicester City. Gjithsesi skuadra e Paul Lambert mori një barazim me shumë vlera në garën për mbijetesë duke u ngjitur në kuotën e 26 pikëve. Përfundoi 1-1 takimi që hapi javën e

Sanchez gjen golin e parë si djall, Shaqiri nuk vlen për Stoken
  • 2018-02-03

Sanchez gjen golin e parë si djall, Shaqiri nuk vlen për Stoken

Manchester United është rikthyer te fitorja, teksa ka mposhtur 2-0 skuadrën e Huddersfieldit në shtëpi. Romelu Lukaku zhbllokoi shifrat në fillim të pjesës së dytë, ndërsa Sanchez shënoi edhe golin e parë me fanellën e djajve. Sulmuesi Kilian fitoi një penallti, të cilën e ekzekutoi

Tifozët shqiptarë i luten Shaqirit: Shkatërrojeni Serbinë
  • 2017-12-02

Tifozët shqiptarë i luten Shaqirit: Shkatërrojeni Serbinë

Para pak orësh në Kremlin u hodh shorti i Botërorit ku 32 skuadrat pjesëmarrëse mësuan kundërshtarët për fazën finale të kompetricionit. Ndër të cilët edhe Zvicra. Skuadra helvete ku militojnë edhe shumë futbollistë me origjinë shqiptare u shortua në Grupin E me kundërshtarë Bra

Çfarë mund të mësojnë zviceranët nga shqiptarët?
  • 2017-11-29

Çfarë mund të mësojnë zviceranët nga shqiptarët?

Shqiptarët në Zvicër shpesh luftojnë me paragjykime. Por, ata kanë edhe shumë të mira. Blick me një shkrim special jep pesë gjërat që zviceranët mund të mësojnë nga një shqiptar, përcjell Albinfo.ch. Festimi: Pa ofendim, por a keni qenë ndonjëherë në një martesë shqiptare apo

Zvicra vuan, por kualifikohet në Botëror; në fushë 4 shqiptarë
  • 2017-11-12

Zvicra vuan, por kualifikohet në Botëror; në fushë 4 shqiptarë

Zvicra është zyrtarisht skuadra e 27-të që siguron një biletë për në Kupën e Botës, Rusi 2018. Për herë të 4-t radhazi dhe të 11-n në historinë e saj përfaqësuesja helvete u kualifikua në kompeticionin më të rëndësishëm në nivel kombëtaresh. Fitorja 0-1 në transfertë në

Rrëfehet Shaqiri: Isha emigrant, korrja barin e komshiut për para
  • 2016-12-21

Rrëfehet Shaqiri: Isha emigrant, korrja barin e komshiut për para

Ylli kosovar Xherdan Shaqiri ka shkruar historinë në futbollin zviceran dhe atë gjerman. Ai është shqiptari i parë që ka fituar Champions-in, si dhe me të drejtë është një nga ambasadorët e futbollit më të shquar për shqiptarë. Karriera e tij mbart shumë suksese, trofe si te Bazeli