Rezultate te kerkimit per termin: +Xherri

Total: 59
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.190Z

Si e shpëtoi padashje Izraeli regjimin e Enver Hoxhës?

Nga Ruben Avxhiu Enver Hoxha ishte një armik i vendosur i Izraelit, mirëpo ka qenë pikërisht ky shtet që mund ta ketë shpëtuar regjimin e tij pa e kuptuar. Kjo e gjitha nëse beson një histori të treguar nga Xherri Purnell, shkrimtar i njohur librash fantastiko-shkencorë. Sipas tij, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.111Z

Si e shpëtoi padashje Izraeli regjimin e Enver Hoxhës

Ruben Avxhiu Enver Hoxha ishte një armik i vendosur i Izraelit, mirëpo ka qenë pikërisht ky shtet që mund ta ketë shpëtuar regjimin e tij pa e kuptuar. Kjo e gjitha nëse beson një histori të treguar nga Xherri Purnell, shkrimtar i njohur librash fantastiko-shkencorë. Sipas tij, në mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.636Z

Rreh djalin se nuk i pelqente nusja qe kish zgjedhur arrestohet babai

Librazhd Babai rreh keq te birin se nuk i pelqente vajza qe ai kishte zgjedhur per nuse. Ngjarja ka ndodhur dy dite me pare ne fshatin Zdrajsh te Komunes se Orenjes 35 kilometra larg qytetit te Librazhdit. Sipas burimeve zyrtare te policise lokale behet e ditur se rreth ores 1830 te se merkures nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.266Z

Vietnam: Një ushtar amerikan, në kërkim të djalit të humbur

Mijëra fëmijë lindën nga marrëdhëniet e ushtarëve amerikanë me vajzat vendëse gjatë luftës së Vietnamit. Tashmë që janë në të gjashtëdhjetat apo shtatëdhjetat, disa ushtarë po kërkojnë dëshpërimisht djemtë dhe vajzat që nuk u njohën kurrë Sue Lloyd Roberts, BB Një am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.850Z

Kryerepublikani irlandez urdhëroi vrasje në emër të IRA-s

Autori i Lajmit: A.D Belfast - Shefi i republikanëve irlandezë, Xherri Adams personalisht ka urdhëruar vrasjen dhe varrosjen e fshehtë të një nëne të ve të 10 fëmijëve. Jean Mekkonvile ishte vetëm 38 vjeçe dhe një nënë e 10 fëmijëve kur ajo u rrëmbye nga shtëpia e saj në Belfas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.869Z

Anjeza, shqiptarja që po befason në “Italia’s got talent”

ITALI - “Një krijesë delikate, si kukull e bukur qeramike”, kështu e ka vlerësuar anëtari i jurisë së spektaklit “Italia’s got talent”, Xherri Skoti 17-vjeçaren shqiptare, Anjeza Ruci, e cila performoi me një sërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.370Z

Irlande e Veriut arrestohet lideri politik

Lideri i Shin Fejnit, Xherri Adams eshte ndaluar per t`u marre ne pyetje lidhur me rrembimin dhe ekzekutimin e një vejushe nga ushtria republikane irlandeze në 1972-shin. Arrestimi i tij shihet nje levizje e rrezikshme, qe mund te lekunde paqen e brishte ne Irlanden e Veriut.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama