Rezultate te kerkimit per termin: +Yje

Meta: total 1000 / total_found 4024 / time 0.002 / keyword[0] yje / docs[0] 4024 / hits[0] 4894 /
Mbyllja e basteve, ja realiteti në Shqipëri sipas Ramës (FOTO)
  • 2019-01-13

Mbyllja e basteve, ja realiteti në Shqipëri sipas Ramës (FOTO)

Prej datës 31 dhjetor në Shqipëri rezulton të kenë ulur qepenët mbi 4 mijë pika bastesh, në kuadër të ligjit të ri të qeverisë Rama që parashikon ndalimin e këtij biznesi në qendrat e banuara dhe zhvillimin e aktivitetit të lojërave të fatit vetëm në hotele me 5 yje. E teksa ka

Salvini hap luftë: Fundi i Gjermani-Francë! Itali-Poloni do ndërtojnë BE e re
  • 2019-01-11

Salvini hap luftë: Fundi i Gjermani-Francë! Itali-Poloni do ndërtojnë BE e re

Me pretendimin se Italia është motor i Rilindjes europiane, zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka sulmuar ashpër aleatët e tij nga Bashkimi Europian, duke kundërshtuar kushtet e tyre pë rpranimin e emigrantëve. Vendos unë, është shprehur Salvini, duke theksuar më tej se do

Jelekverdhët, Salvini sulmon Macron: Presidenti kundër popullit!
  • 2019-01-08

Jelekverdhët, Salvini sulmon Macron: Presidenti kundër popullit!

Në kohën e një krize të thellë ekzistencialiste të BE-së, Matteo Salvini, ministër i Brendshëm i Italisë dhe partneri i tij i koalicionit Luigi Di Maio kanë shprehur publikisht mbështetjen e tyre për lëvizjen anti-Macron në Francë, të pagëzuar si Jelekët e Verdhë. Madje Salvini k

Kartolina e fundit e Anisa Markarian!
  • 2019-01-04

Kartolina e fundit e Anisa Markarian!

Ti 20 vjeç, unë 18. Të sapofestuar. Këtu e 2000 vjet më parë Unë, maturante tek «Samiu». Vështrimin të ngultë, frymën aromë lule blini. Quhem Amfitrita. Valët gërgas, i degdis të kullotin viseve të tua. Ti je Poseidoni. Burrërinë shtrëngatë, flokët gështenjë deti, lëkurën

Marilyn dhe të tjerat, si do dukeshin me botoks 5 yje të së kaluarës
  • 2019-01-03

Marilyn dhe të tjerat, si do dukeshin me botoks 5 yje të së kaluarës

Artistja londineze, Mat Maitland, ka përshtatur pamjen e njerëzve të famshëm me diktatet e bukurisë, ndërhyrë nga kirurgu estetik. Marilyn Monroe Çfarë pamje do të kishin yjet e së kaluarës nëse do të ishin nënshtruar, si shumë nga kolegët e sotëm, në sesionet e kirurgut plastik?

Trump njofton: Shanahan, sekretari i ri i Mbrojtjes
  • 2018-12-23

Trump njofton: Shanahan, sekretari i ri i Mbrojtjes

Presidenti Donald Trump njoftoi sot se Zëvendëssekretari i Mbrojtjes Patrick Shanahan do të bëhet shefi në detyrë i Pentagonit më 1 janar, duke zëvendësuar Sekretarin e Mbrojtjes Jim Mattis, i cili njoftoi dorëheqjen e tij javën e kaluar. “Jam i kënaqur të njoftoj se zëvendës se

Skenar i zi ekonomik për Italinë, Berluskoni: Qeveria e Salvinit rrëzohet!
  • 2018-12-12

Skenar i zi ekonomik për Italinë, Berluskoni: Qeveria e Salvinit rrëzohet!

“Ne nuk duhet të ndryshojmë manovrën, por qeverinë, e përbërë nga të paaftë”. Këtë ka deklaruar presidenti i Forza Italia, kavalieri Silvio Berlusconi në një rikthim të tijin në media, duke vënë në dukje se nuk ka asnjë aspekt të ligjit të buxhetit, kaq shumë të kr