Rezultate te kerkimit per termin: +Yje

Meta: total 1000 / total_found 4024 / time 0.002 / keyword[0] yje / docs[0] 4024 / hits[0] 4894 /
No Pic available
  • 2018-09-04

Danimarka rrezikon përjashtimin nga Euro 2020

Futbolli dhe paratë janë sinkronizuar më shumë se asnjëherë në dekadat e fundit duke e kthyer sportin më popullor në arenën e një biznesi fitimprurës që gjeneron miliona. Por rastet kur është cenuar kombëtarja kanë qenë të pakta. Këtë radhë diskutimet për kontrata dhe sponsori

Nga Jennifer Lawrence te Kate Winslet, yjet alergjikë ndaj rrjeteve sociale 
  • 2018-08-18

Nga Jennifer Lawrence te Kate Winslet, yjet alergjikë ndaj rrjeteve sociale 

Ata refuzojnë të hapin një llogari në Instagram ose Twitter: ja cilët janë të famshmit që preferojnë të mbrojnë privatësinë e tyre ose nuk kanë një marrëdhënie të mirë me kompjuterët dhe smartfonët Michelle Hunziker ka postuar fotot në Instagram nga Maldive dhe Salma Hayek nga

Hugo Çaves, diktatori dhe vdekja
  • 2018-08-13

Hugo Çaves, diktatori dhe vdekja

Nuk dua që të ikësh nga kjo botë pa të dhënë lamtumirën, sepse një numri të madh njerëzish u ke bërë një të keqe të pamasë, ke shkatërruar kushedi sa familje, ke detyruar turma të tëra bashkatdhetarësh të braktisin atdheun, ke zhytur në zi një numër të pallogaritshëm vatra

Krisje te koalicioni populist në Itali, racizmi i Salvini-t shqetëson 5 Yjet
  • 2018-08-05

Krisje te koalicioni populist në Itali, racizmi i Salvini-t shqetëson 5 Yjet

Shumë e cilësojnë si koalicioni që do të shpëtojë Italinë, duke e nxjerrë nga kriza ekonomike, duke ndaluar valën e emigrantëve dhe për më tepër duke e rikthyer si një fuqi kryesore në gjirin e Bashkimit Europian. Por vetëm pak muaj pas arritjes së marrëveshjes mes Lega Nord dhe L

Konkurrojnë hotelet, turizëm në apartamente me qira
  • 2018-08-03

Konkurrojnë hotelet, turizëm në apartamente me qira

Shtimi i numrit të turistëve në Tiranë po kthehet në një biznes mjaft fitimprurës për sektorin e hotelerisë. Zyrtarisht, sipas Bashkisë së kryeqyetit janë 4.277 dhoma hoteli të regjistruara, për të cilat operatorët paguajnë taksat lokale të fjetjes dhe taksat qendore, TVSH, tatimf

No Pic available
  • 2018-08-01

Shkëndija si feniksi, ringjallja e lavdishme e klubit kuqezi

Të rilindur nga hiri. Disa herë. Ashtu si feniksi. Gjithmonë për tu kthyer më të fort. Kjo është Shkëndija e Tetovës, klubi shqiptar që po shkruan histori të lavdishme vit pas viti. Kualifikimi në turin e tretë të Champions-it përballë Sheriff Tiraspol-it është një tjetër arrit

BE i tha stop Salvinit, por Italia nis dëbimin e romëve
  • 2018-07-27

BE i tha stop Salvinit, por Italia nis dëbimin e romëve

Policia në Romë ka larguar rreth 400 vetë, duke përfshirë dhjetëra fëmijë, nga një kamp i banuar për vite me radhë nga pjesëtarët e komunitetit rom minoritar, pavarësisht nga një vendim i gjykatës së BE-së për ndalimin e prishjes së kampit. Banorët qëndronin jashtë kampit me d