Rezultate te kerkimit per termin: +Ylli

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.856Z

Vdiq ylli evropian i muzikës pop, Udo Juergens

Udo Juergens, njëri ndër yjet e muzikës pop në Evropë, ka vdekur në moshën 80 vjeçare në Zvicër, duke lënë pas vetes një karrierë prej pesë dekadash. Artisti i lindur në Austri ka shitur mbi 100 milionë albume, ndërsa më së miri njihet për fitoren e tij në Eurovision në vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.930Z

Fokus/Prefektja e Vlorës, ylli socialist i Ramës

Prefektja Etjona Hoxha duket se është e përkëdhelura e Ramës. Përveçse përfaqësuese e pushtetit qendror, duket se takimet me Ramën i bën edhe në nivele vendore, si "kryebashkiakja në detyrë" e Vlorës. Konstatimi nuk është i kotë. Vizitat e shpeshta të Edvinit në Vlorë ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.335Z

Ylli i Volfsburgut mund të kalojë te Juventusi

Çelsi e largoi duke e konsideruar një futbollist të panevojshëm por që kur shkoi te Volfburgu në Gjermani Kevin De Bruyne është shndërruar në një yll. Tashmë shumë skuadra po interesohen për të dhe një dnër to është edhe Juventusi. Ka qenë menaxheri i lojtarit, Patrick De Coster

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.498Z

Ndahet nga jeta ylli i xhazit Walter Becker

Walter Becker, bashkëthemeluesi i grupit më të famshëm të xhazit Steely Dan, ka ndërruar jetë ditën e dielë në moshën 67-vjeçare. Shkaqet e vdekjes së kitaristit nuk janë zbuluar akoma, por më parë këtë vit ai anulloi disa shfaqje pasi po rimëkëmbej nga një gjendje e papërcaktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.773Z

Ish-ylli i Realit, merr drejtimin e Bosnjës

Bosnjë-Hercegovina ka lajmëruar nëpërmjet një komunikate për mediet, emërimin e trajnerit të ri të kombëtares së futbollit. Bëhet fjalë për kroatin, Robert Prosinecki, që do të zërë vendin e Mehmed Bazdareviçit, të shkarkuar më 10 tetor të vitit të kaluar. Ky i fundit e drejt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama