Rezultate te kerkimit per termin: +Ymer +Baze

Meta: total 92 / total_found 92 / time 0.000 / keyword[0] ymer / docs[0] 1589 / hits[0] 2476 / keyword[1] baze / docs[1] 19812 / hits[1] 27559 /
Ja 1667 emrat qe kane gati legalizimet ne zonen e Kenetes
  • 2015-04-15

Ja 1667 emrat qe kane gati legalizimet ne zonen e Kenetes

ALUIZNI ka bere te ditur sot se "Qytetareve te paraqitur ne liste u kerkohet te vijne prane zyrave te ALUZINI - t Durres per te terhequr faturat e parceles ndertimore te pregatitura nga ana jone dhe te kryejne pagesen e saj, ne menyre qe te vijoje procedura per pajisje me leje legalizimi dhe dergim

Tahiri zbardh skenarin e Doshit
  • 2015-03-05

Tahiri zbardh skenarin e Doshit

brbrMinistri i Brendshem Saimir Tahiri e cilesoi si nje histori te shemtuar te dites te gjithe skenarin e pretenduar te atentatit qe po pergatitej per vrasjen e deputetit Tom Doshi dhe Mhill Fufi Sipas Tahirit edhe pse Partia Demokratike po e ekstremizon politikisht nje pretendim te kthyer ne akuze

INTERVISTA Pjesa e fundit Belishova Enveri me denoi kishte frike se i zija vendin
  • 2015-01-21

INTERVISTA Pjesa e fundit Belishova Enveri me denoi kishte frike se i zija vendin

e Marte 20 Janar 20152200 pm p classwp-caption-textLiri BelishovaSSSAbrASSTeksa lidershipi komunist projektonte ne Tirane strategjine e divorcit me Partine Komuniste te BS qe do te finalizohej ne nentorin e vitit 1960 nje vizite zyrtare e nivelit te larte e udheheqjes shqiptare

PJESA E DYTE Liri Belishova Nako Spiro e Ymer Dishnica u vrane nga Enveri
  • 2015-01-15

PJESA E DYTE Liri Belishova Nako Spiro e Ymer Dishnica u vrane nga Enveri

e Merkure 14 Janar 20152101 pm p classwp-caption-textFoto e marre nga 8220Panorama8221 printSSSAbrASSKur lindi ne vitin 1958 Drita omo ishte vogelushja e anetares se Byrose Politike dhe Komitetit Qendror te PPSHse por vetem dy vjece ajo u shnderrua ne armiken e Partise ashtu si

PJESA E PARE Liri Belishova flet pas 70-vjetorit E verteta per Enverin
  • 2015-01-15

PJESA E PARE Liri Belishova flet pas 70-vjetorit E verteta per Enverin

e Marte 13 Janar 20151816 pm p classwp-caption-textFoto e 8220Panorama8221 printSSSAbrASSKa qene vetem 16 vjece kur e kane pranuar anetare te Komitetit Qarkor te Rinise Komuniste te Tiranes pra edhe te Rinise Antifashiste Ndersa nje vit me pas iu besua drejtimi i te gjithe rinis

Fotot nga festa e Vitit te Ri ne hotel Dajti ne 1 janar 1945
  • 2014-12-29

Fotot nga festa e Vitit te Ri ne hotel Dajti ne 1 janar 1945

e Diele 28 Dhjetor 20141728 pm brbrNe krah te lidereve komuniste shfaqen aleatet anglo-amerikane qe moren pjese ne luftebrbrp classwp-caption-textNe foto Fiqerete Shehu oficeri amerikan Smythe Mehmet Shehu nebrqender Anash tij britaniku Alan Palmer dhe dr Ymer DishnicaSSSAbrASSK

Rezoluta e 1943 PKSH kunder Ballit per Shqiperine etnike
  • 2014-11-14

Rezoluta e 1943 PKSH kunder Ballit per Shqiperine etnike

e Enjte 13 Nentor 20141414 pm p classwp-caption-text Enver Hoxha me misionin britanik 1943brbrHistoriani Paskal Milo me nje liber per ish-udheheqesin komunistbrbrBedri Spahiu-Ali Kelcyres S8217ka pakt me nje organizate shqiptare qe ka parim mbrojtjen e kufijve etnikbrbrShenimet