Rezultate te kerkimit per termin: +Yves +Bigot

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.943Z

Hakerat e ISIS sulmojne TV5 Monde

brbrRrjeti televiziv francez TV5 Monde ka rene pre e nje sulmi te paprecedente kibernetik te hakerave qe pretendojne se i perkasin Shtetit Islamik Transmetimet e stacionit te shtrire ne me shume se 200 vende te botes faqet ne internet dhe rrjetet sociale u bllokuan per rreth tre ore gjate nates te s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.000Z

Një dimension i ri i terrorizmit

Sulmi hacker ndaj televizionit francez TV5 Monde është një rast i qartë i terrorizmit kibernetik. Duhet të përgatitemi mirë ndaj sulmeve të tilla pasuese, sepse rreziku madje do të shtohet... Nga Matthias von Hein Botëkuptimi i të ashtuquajturit "Shteti Islamik" (IS) është i prapambe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.523Z

Kumbaro në Francë. 2016-2017stinë kulturore franko-shqiptare

PARIS- Franca dhe Shqipëria do të kenë një stinë kulturore të përbashkët me rastin e 100 vjetorit të pranisë franceze në Shqipëri. Kërkesa që kryeminstri Edi Rama i ka drejtuar presidentit francez Francois Hollande për të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama