Rezultate te kerkimit per termin: +Zades

Meta: total 80 / total_found 80 / time 0.000 / keyword[0] zades / docs[0] 80 / hits[0] 124 /
Çesk Zadeja, si e kompozoi simfoninë e parë shqiptare më 1956!
  • 0000-00-00

Çesk Zadeja, si e kompozoi simfoninë e parë shqiptare më 1956!

15 vjet më parë në një nga spitalet e Romës u nda nga jeta një ndër kompozitorët më të shquar shqiptarë të gjysmëshekullit të fundit, Çesk Zadeja. Natyrisht, përveçse një humbje e madhe për familjar&e

Zade Hasanpapaj: Takimi me zotin Demaçi më ka lënë mbresa!
  • 0000-00-00

Zade Hasanpapaj: Takimi me zotin Demaçi më ka lënë mbresa!

Zade Hasanpapaj është studente e universitetit Vitrina, ajo studion Shkenca Politike. Në familjen E Zades u njohëm me nënën e saj dhe vëllain. ‘’ kam bërë shumë sakrifica për fëmijët, për mua rëndësi ka t&eum

“Erdh një djalë në fshatin tim”…preludi i denimit te DORIT!
  • 0000-00-00

“Erdh një djalë në fshatin tim”…preludi i denimit te DORIT!

(Dorjan Nini, muzikanti i njohur shqiptar u nda nga jeta në një spital të Gjermanisë ku kurohej për një sëmundje të rëndë)     “Erdh nje djale ne fshatin tim”, me muzikë të Cesk Zadesë, kenduar ne festivalin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama