Rezultate te kerkimit per termin: +Zades

Meta: total 80 / total_found 80 / time 0.000 / keyword[0] zades / docs[0] 80 / hits[0] 124 /
No Pic available
  • 2012-03-02

Besëlidhja, Berisha në Lezhë. Topi uron nga Tirana, iu mohua fjalimi

LEZHE - Sot Shqipëria shënoi përvjetorin e 568-të të Besëlidhjes së Lezhës, ngjarje që shënon mbledhjen për herë të parë në një Kuvend të prijësve shqiptarë me qëllim bashkimin e tyre kundër perandorisë osmane që po përparonte në pushtimin e trojeve shqiptare. Ceremonia me r

No Pic available
  • 2012-03-02

Besëlidhja, Berisha në Lezhë. Topi uron nga Tirana: Më mohuan fjalimin

LEZHE - Sot Shqipëria shënoi përvjetorin e 568-të të Besëlidhjes së Lezhës, ngjarje që shënon mbledhjen për herë të parë në një Kuvend të prijësve shqiptarë me qëllim bashkimin e tyre kundër perandorisë osmane që po përparonte në pushtimin e trojeve shqiptare. Ceremonia me r

Të drejtat e  autorit, gjendja si tre vjet më parë
  • 2012-02-16

Të drejtat e autorit, gjendja si tre vjet më parë

U mbyll projekti për forcimin e kapaciteteve të ZSHDA Projekti u mbështet nga Bashkimi Europian me 1,8 milionë euro. Sequi: Gjendja kritike. Në fund të këtij muaji përmbyllet projekti për “Asistencë teknike për forcimin e kapaciteteve të Zyrës Shqiptare për të Drejtën e Autorit

Tritoli në makinën e Gocajt, në hetim edhe pronari i servisit
  • 2012-02-08

Tritoli në makinën e Gocajt, në hetim edhe pronari i servisit

Makina që kishte në përdorim e dashura e Aleksandër Gocajt, Adelina Thaçi, ku ishte vendosur tritoli dje duke dalë nga Drejtoria e Policisë së Tiranës pas ekspertizës së hetuesve Dashamir Biçaku Hetimet e policisë së Tiranës në lidhje me tritolin e vendosur mbrëmjen e dy ditëve m

Bashkë për trashëgiminë
  • 2011-11-17

Bashkë për trashëgiminë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Christopher Dell, presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Memli Krasniqi, dhe kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, do të vizitojnë të enjten së bashku tri lokalitetet e trashëgimisë kulturore në komunën e

No Pic available
  • 2011-10-17

Dhurata Bejleri, Imazhi i “Fazioli”, koncert recital në vendlindje

Gishtat e saj lëvizin nxitimthi mbi tastierën e pianos, ndërkohë që tingujt e dalë nga instrumenti muzikor shpërhapen në skenën e gurtë të kështjellës së Gjirokastrës. Pas shumë vitesh mungesë në skenën artistike të vendlindjes së saj, Gjirokastrës, instrumentistja Dhurata Bejl

Muzika shqiptare, në radion e “CBS”, në Kanada
  • 2011-08-31

Muzika shqiptare, në radion e “CBS”, në Kanada

Violinisti i njohur, Agustin Simoni dërgon muzikën e pesë kompozitorëve shqiptarë në Kanada. Ai ka realizuar së fundmi një CD, e cila do të transmetohet në shtator në radion Qëndrore “CBS”, në Kanada. CD-ja fillon me nj&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama