Rezultate te kerkimit per termin: +Zbulimi

Total: 5656
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.599Z

Zbulimi i ri i Victorias Secret (FOTO)

Brazili njihet si vendi i futbollistëve të talentuar,të kafesë dhe së fundmi gjithnjë edhe më shumë si vendi i supermodeleve botërore. Pas Gisele Bundchen,Adriana Lima-s,Isabel Goulart dhe Ana Beatrice Barros,nga vendi amerikano-latin Victorias Secret ka zbuluar një tjetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.662Z

FOTOT/ Zbulimi i bujshëm: Shkencëtarët gjejnë tre planete të jetueshme

Një grup astronomësh ndërkombëtarë kanë deklaruar se kanë gjetur tre planete të jetueshme. Pas shumë studimeve ata thonë se kanë gjetur tre planete me madhësinë e Tokës që sillen rrotull rreth një ylli. Ata janë 40 vite dritë larg planetit Tokë. Nuk janë shumë të nxehtë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.064Z

Zbulimi/ Bill Clinton tentoi të bëjë seks me Zhaklin Kenedin

Bëmat e ish-presidentit Bill Clinton duket se nuk kanë të sosur. Një libër i sapopublikuar rrëfen se ish-presidenti ka tentuar të joshë edhe Zhaklin Kenedin, ish-bashkëshorten e Xhon Kenedit. Zhaklina kishte një diferencë prej 17 vitesh me Bill, por kjo nuk e ka ndaluar Clintonin që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.398Z

Kjo femër është zbulimi spektakolar i Heidi Klum (FOTO)

Share Biondina 1.83 metër e gjatë, Miriam Hoeller, është zbulimi spektakolar i Heidi Klum. Dublantja e filmave aksion garoi në Germanys net Topmodel, duke tërhequr menjëherë vëmendjen e medias. Pasi ka pozuar për Playboy, tani ajo është shfaqur në kopertinën e një tjetër revistë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.126Z

Komplote të fuqive të vogla: Zbulimi i bombarduesve bërthamorë sovjetikë në Arktik

  Në vitet 50, Bashkimi Sovjetik shkoi në rajonin e Arktikut, me pretendimin për të ndërtuar disa stacione kërkimore për qëllime shkencore, por në fakt ato u përdorën për shërbimet inteligjente dhe avantazh strategjik. Për Kanadanë, ekzistonte kërcënimi që edhe SHBA-ja do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.632Z

Baric: “Curri, zbulimi më i mirë”

Për Debatik Currin, i cili luan te ukrainasit e Vorsklës, Barici ka thënë se është zbulimi më i mirë që prej kur ka marrë në drejtim Shqipërinë. "Po kërkoj dy futbollistë të mirë dhe ende jam në kërkim të tyre pasi ata duhet të jenë identikë me Currin dhe Canën. Me gjetjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.223Z

Zbulimi që ndryshon mjekësinë

Thatësira në gjetjen e antibiotikëve të rinj mund të ketë përfunduar pas një zbulimi të fundit që kanë bërë disa kërkues amerikanë. Metoda e tyre e re për rritjen e baktereve ka bërë që të krijohen 25 antibiotikë ë rinj, njëri prej të cilëve është shumë premtues. Hera e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama