Rezultate te kerkimit per termin: +Zbulimi

Total: 5656
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.064Z

Zbulimi/ Bill Clinton tentoi të bëjë seks me Zhaklin Kenedin

Bëmat e ish-presidentit Bill Clinton duket se nuk kanë të sosur. Një libër i sapopublikuar rrëfen se ish-presidenti ka tentuar të joshë edhe Zhaklin Kenedin, ish-bashkëshorten e Xhon Kenedit. Zhaklina kishte një diferencë prej 17 vitesh me Bill, por kjo nuk e ka ndaluar Clintonin që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.398Z

Kjo femër është zbulimi spektakolar i Heidi Klum (FOTO)

Share Biondina 1.83 metër e gjatë, Miriam Hoeller, është zbulimi spektakolar i Heidi Klum. Dublantja e filmave aksion garoi në Germanys net Topmodel, duke tërhequr menjëherë vëmendjen e medias. Pasi ka pozuar për Playboy, tani ajo është shfaqur në kopertinën e një tjetër revistë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.126Z

Komplote të fuqive të vogla: Zbulimi i bombarduesve bërthamorë sovjetikë në Arktik

  Në vitet 50, Bashkimi Sovjetik shkoi në rajonin e Arktikut, me pretendimin për të ndërtuar disa stacione kërkimore për qëllime shkencore, por në fakt ato u përdorën për shërbimet inteligjente dhe avantazh strategjik. Për Kanadanë, ekzistonte kërcënimi që edhe SHBA-ja do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.632Z

Baric: “Curri, zbulimi më i mirë”

Për Debatik Currin, i cili luan te ukrainasit e Vorsklës, Barici ka thënë se është zbulimi më i mirë që prej kur ka marrë në drejtim Shqipërinë. "Po kërkoj dy futbollistë të mirë dhe ende jam në kërkim të tyre pasi ata duhet të jenë identikë me Currin dhe Canën. Me gjetjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.223Z

Zbulimi që ndryshon mjekësinë

Thatësira në gjetjen e antibiotikëve të rinj mund të ketë përfunduar pas një zbulimi të fundit që kanë bërë disa kërkues amerikanë. Metoda e tyre e re për rritjen e baktereve ka bërë që të krijohen 25 antibiotikë ë rinj, njëri prej të cilëve është shumë premtues. Hera e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.950Z

Zbulimi arkeologjik: Trukimi i ndeshjeve, e bënin edhe në lashtësi!

Një papirus i zbuluar 100 vite më parë, më në fund është përkthyer dhe prej tij ka dalë në pah një e vërtetë tepër shqetësuese edhe për ditët e sotme: trukimi i ndeshjeve  Mundja profesionale e ditëve të sotme përmban disa elementë teatralë dhe të parashikuar dhe kjo nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.333Z

Zbulimi i 22 anijeve antike në Greqi, më i madhi në historinë moderne të arkeologjisë nënujore

TIRANË, 4 Nëntor / ATSH / - Mediat e specializuara të historisë dhe arkeologjisë nënujore kanë njoftuar së fundmi se zbulimi i 22 anijeve antike në të njëjtin vend në zonën e ishujve Fourli në Greqi nga ekipi amerikano-grek, është zbulimi më i madh në historinë moderne të arkeol

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama